sadsad x
asdasd

Halk Oyunlarında Sahneleme Sanatı

Ceren Yayıncılık

Bülent Kurtişoğlu

40,00 TL
30,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Halk Oyunlarında Sahneleme Sanatı Hakkında Bilgiler
Türü: Geleneksel Sanatlar Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059490535
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Bülent Kurtişoğlu
Bülent Kurtişoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Halk Oyunlarında Sahneleme Sanatı Kısa Özet

    Bu kitapta halk oyunlarına gönül veren halk oyunları emekçilerine halk oyunlarının sahnelenmesi çalışmalarında yol göstericilik açısından yön vermek ve kaynak olarak değerlendirilmesi hedeflenmiştir. Halk oyunlarının sahnelenme çalışmaları diğer sanat disiplinlerinden de yararlanılarak uygulanması gereken bir konudur. Ancak bunu yaparken doğal ortamındaki icra biçimi göz ardı edilmemelidir.

    Artan teknolojik gelişmeler sanatsal yaratımları önemli ölçüde etkilemektedir. Bu durum daha fazla izleyiciye hitap etmesi açısından son derece önemlidir. Sahneleme çalışmaları ile daha fazla izleyiciye ulaşılması, sahnelenecek eserin seyirci üzerinde bırakacağı etki ve kazanımlar ancak ve ancak sanatsal değerlerin - düşüncelerin teknik açıdan da estetik kaygılar ile yorumlanması ile gerçekleşebilmektedir.

    Bu düşünce ile kitap içerisinde halk oyunlarının sahneleme aşamaları teknik olarak detaylı bir biçimde açıklanmaya çalışılmıştır. Bu yöntem farklı sanat disiplinlerinden yararlanılarak Halk oyunlarının geleneksel yapısına uygun olarak düzenlenmiş ve uyarlanmıştır. Ayrıca gelecekte bu alanda yapılacak çalışmalara da kaynak olabileceği düşüncesi temel hedeflerden birisi olmuştur.

  • 2. Hamur

Halk Oyunlarında Sahneleme Sanatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.