sadsad x
asdasd
23,15 TL
18,29 TL
%21 indirim
Kazancınız
:
4,86 TL
Hacıyatmazı Devirmek Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Sosyolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 396
ISBN: 9786055679545
Kapak: Ciltsiz
Yıldırım Şentürk
Yıldırım Şentürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hacıyatmazı Devirmek Kısa Özet

  Elinizdeki kitap, genel hatlarıyla neoliberalizm konusu etrafında şekillenen ve niteliksel araştırma yöntemiyle yirmi ay yürütülen bir ortak çalışmanın ürünüdür. Bu çalışmada, bir yandan yirmi yılı aşkın bir süredir Türkiyedeki toplumsal ve ekonomik dönüşümlere damgasını vuran neoliberal pratiklerin etkilerinin, öte yandan da alternatif yol arayışlarının neler olduğunun/olabileceğinin ortaya konulması amaçlanmıştır.

  Ancak bunlar yapılırken, genel ve soyut bir neoliberal politika tanımından hareket etmek yerine, tarımdan eğitime, sağlık sisteminden geri dönüşüm politikalarına, güvenlik hizmetlerine kadar birbirinden çok farklı alanlardaki gündelik pratiğe odaklanıldı...Her bir alanda nasıl dönüşümler yaşandı? Farklı aktörler bu uygulamaları nasıl deneyimlediler? Olumlu veya olumsuz buldukları yönleri neler oldu? Alternatif arayışlara girdiler mi ve bunları nereye kadar uygulamaya koyabildiler?

  Kitap birleştirici bir ana tema (neoliberalizm ve alternatifleri) etrafında bir araya gelmiş, toplumsal hayatın farklı alanlarını incelemeyi hedefleyen saha araştırmalarından oluşmaktadır.

  - Yıldırım Şentürk & Sibel Yardımcı

Hacıyatmazı Devirmek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.