sadsad x
asdasd

Haber Toplama, Yazma ve Yayınlama Teknikleri

Eğitim Yayınevi - Ders Kitapları
25,00 TL
23,50 TL
%6 indirim
Haber Toplama, Yazma ve Yayınlama Teknikleri Hakkında Bilgiler
Türü: Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9789752475496
Kapak: Ciltsiz
Gıyasettin Tayfur
Gıyasettin Tayfur
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Haber Toplama, Yazma ve Yayınlama Teknikleri Kısa Özet

  İnsan sosyal bir varlık olduğu için, yaşadığı toplumda ve diğer toplumlarda olan olaylara karşı duyarsız kalamaz. Buralarda gelişen olaylardan haberdar olmak ister. Haber, temelinde bireyi yaşamsal olarak ilgilendiren gelişmeler ve bu gelişmelere ilişkin bilgilerdir. Buna göre haber; kişileri bilgilendirir, eğitir, eğlendirir, üzer, sevindirir, eyleme yöneltir ya da eylemden vazgeçtirir.

  Haberin yayılması ise insanların yüz yüze veya çeşitli araçlar kullanarak birbirleriyle kurdukları iletişimle gerçekleşir, buna haberleşme denir.
  Haberleşme zaman içerisinde teknolojik, ekonomik ve toplumsal gelişmelere paralel olarak, farklı boyutlar kazanmıştır. Bireysel anlamda yapılan haberleşme, bu gelişmelerle beraber oluşturulan araçlarla yapılmaya başlanmıştır. Bu araçlar; gazete, dergi, radyo, televizyon ve internettir.

  Söz konusu araçlara, haberleri çok sayıda insana ilettiği için kitle iletişim araçları denilmektedir. Kitle iletişim araçlarında yer alan haberler, bireyleri kişisel, yerel, yöresel, ulusal ve uluslararası düzeyde; toplumsal, siyasal, ekonomik ve kültürel yaşamdaki gelişmelerden bilgi sahibi kılar.

  Kitabımızda, haber olgusunu detaylı olarak incelemeye çalıştık. Bu çalışmamız altı bölümden oluşmaktadır. Bölümlerde yer alan konuları ise; haber kavramına genel bir bakış, haber kaynakları, habercilik ve haber yazımı, haber türleri, medya türlerine göre habercilik ve haber etiği olarak sıralayabiliriz.

Haber Toplama, Yazma ve Yayınlama Teknikleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.