sadsad x
asdasd

Günümüze Işık Tutan Tarihçeler

Okursoy Kitapları

İbrahim Okur

40,00 TL
30,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
10,00 TL
Günümüze Işık Tutan Tarihçeler Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 384
ISBN: 9786056193040
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
İbrahim Okur
İbrahim Okur
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Günümüze Işık Tutan Tarihçeler Kısa Özet

  Araştırmacı yazar İbrahim OKUR`un bu yılki araştırmalarını içeren ikinci kitabı Cep Kitapları Dizisi`nden yayınlanan 384 sayfa tutan bir kitap.

  Kitap, 6 ayrı konuda risaleler içeriyor.

  Birinci risalede, faşizm, sosyalizm ve liberalizm arasındaki yakın akrabalık ilişkileri inceleniyor ve sürecin zamanla Yeni Dünya Düzeni Söylemine nasıl ulaştırıldığı anlatılıyor.
  İkinci risale, Küreselleşme Söylemiyle Kümese Yönlendirme adını taşıyor ve ekonomik ve kültürel boyutta küreselleşmeyi birlikte inceliyor. Özellikle dinlerin melezleştirilmesi sürecinin nasıl teşvik gördüğünü ortaya koyuyor.

  Üçüncü risale, Fransa`nın Almanya tarafından 2. Dünya Savaşı`nın başlangıcında kolayca nasıl işgal edildiğini anlatıyor. Kitabın bütün dayanakları Fransız yazarlardır.

  Dördüncü risalede, Gdo`ların, hayatımız üzerinde giderek artan etkinliğinde Neo-Darwinist felsefenin rolünü ve yönlendirmelerini inceleniyor. Gdo`ların kendi ifadeleriyle, "Tanrının yaptığından daha mükemmel olduğunu" savunanların aslında nasıl düşünen kimseler olduğunu açıklıyor.

  Beşinci risalede, kültürün yapışkanlığı konusu inceleniyor. İtalya, Çin, İran, Rus-Sovyet ve Mısır tarihinden örnekler üzerinden kültürün bizi nasıl derinden kuşattığı ve yuttuğu konusu inceleniyor.

  Altıncı risale, daha önce yazarın başka kitaplarının içinde yayınlanmış olan "Zenginleşme Üzerine" adını taşıyan bir araştırma. Burada zenginleşme ideolojisinin nasıl bir evrim çizgisi izlediği konusu ortaya konuyor.

 • 2. Hamur

Günümüze Işık Tutan Tarihçeler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.