sadsad x
asdasd

Günümüz Programı

h2o Kitap
15,00 TL
12,00 TL
%20 indirim
Günümüz Programı Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786054906062
Kapak: Ciltsiz
Nahuel Moreno
Nahuel Moreno
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Günümüz Programı Kısa Özet

  Güvencesiz çalışmadan küresel ısınmaya, yeşil alanların rant alanlarına dönüştürülmesinden işçilerin işleri başında kitlesel ölümlerine, sınır ötesi operasyon ve savaşlardan Kahire, Hong Kong, Ferguson, Mexico City, Nantes ayaklanmalarına yaşantımızı, mahallemizi, ülkemizi, gezegenimizi doğrudan etkileyen her konuda *Bir şeyler yapmalı!* feryadı giderek hepimizin ortak tepkisi haline dönüşüyor.

  Politik bilincin bir adım ötesi ise çok eskiden dillendirilmiş bir soruda ifade ediliyor: *Ne yapmalı?*
  Çok uzun süredir de bu soruya bir *politik program* ile yanıt verilmekte.
  Gezi, bir şeyler yapmanın yanıtıyken, Gezi’de olmayan tek şey bir program değil miydi?
  Günümüz Programı Dördüncü Enternasyonal'in programı olan ve daha çok Geçiş Programı olarak bilinen metnin Nahuel Moreno tarafından güncellenmesini içeriyor.

  Türkçe baskıya yazılan önsöz ve yeni dünya durumu bağlamında değerlendirme ise Berlin Duvarı’nın yıkılmasından Arap Devrimlerine kadar yaşananların "Geçiş Programı’nın Güncellenmesi*nin ölçütleri ve öngörüleriyle uyum içinde olduğunu ve politik savlarının tarihin sınavından geçtiğini belirlerken, gerillacılıktan Chavezciliğe kadar politik sapmaların eleştirisi eşliğinde "Güncellenme"nin günümüze aktarımını hem gerçekleştiriyor hem de sahipleniyor.

  Bugün yapılacak başlangıçlar için bir "günümüz programı" ya da yeni başlayanlar için ne yapılacağının, nasıl edileceğinin rehberi!

Günümüz Programı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.