sadsad x
asdasd

Günlükler: Ellilerin ve Altmışların Başları

SUB Basın Yayım

Allen Ginsberg

60,00 TL
51,00 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
9,00 TL
Günlükler: Ellilerin ve Altmışların Başları Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786257974110
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Allen Ginsberg
Allen Ginsberg
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Günlükler: Ellilerin ve Altmışların Başları Kısa Özet

  En erken dönemdeki yazılarla başlanıp, Allen’ın Hindistan yolculuğunun yılı 1962’ye kadar (bu kısım Indian Journals’ta [San Francisco: Dave Haselwood/City Lights, 1970] yer alır) tüm mevcut materyaller sunulmuştur (daha önce bahsedilen Güney Amerika’da tutulan not defterleri hariç).

  Bu on sekiz farklı kayıttan notlar (ayrıca yürüyüşlerde, otobüs yolculuklarında, metrolarda vs. kullanılıp evde, başucunda kullanılan büyük defterlerinin arasına eklenen bazı cep boy not defterleri), yazarın durumlarının çeşitliliğini yansıtarak, en büyük genel veya edebi ilgi pasajlarını dahil ederek, yazara düzeltme ve çıkartma önererek tek bir kitapta toplanmıştır. Bu düzeltmeler (daha çok editör veya yazar tarafından yapılan özetlemeler) gereksiz tekrarları azaltmıştır.

  Dipnotlar önemli isimleri, terimleri, imaları vs. belirtir ve asgari miktardadır, özellikle de şiirlerde. Çoğu rüya mevcut metinde belirtilmedikçe başlıklarla belirtilmiştir. Halihazırda yayımlanmış olan şiirlere dair alınan ilk notlar, bu günlükte yer aldıkça belirtilmiştir.

  Editör, yıllar öncesine dayanan bu ayrıntılı ve düzensiz gözlemler, rüya karmaşaları, öz-endişeler ve keşifler, bilincin X ışınları, ev içi konuşmalar ve mutfak sohbetleri, aydınlanmalar, başucu notları, ağıtlar, bildiriler ve kutlamalar, buluşmalar ve ayrılıklar seçkisinin, şairin dediği gibi, günlerimin sınırındaki bu yalnız karalamayı yapan Ginsberg’i takdim edebilmesini ummaktadır.

 • 2. Hamur

Günlükler: Ellilerin ve Altmışların Başları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.