sadsad x
asdasd

Güç Kavramı ve Yumuşak Güç

Nobel Akademik Yayıncılık

Kadir Sancak

40,00 TL
32,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
8,00 TL
Güç Kavramı ve Yumuşak Güç Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Bilimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 166
ISBN: 9786053203728
Kapak: Ciltsiz
Kadir Sancak
Kadir Sancak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Güç Kavramı ve Yumuşak Güç Kısa Özet

    Uluslararası sistemin işleyişine dair temel açıklayıcı kavramlardan biri güçtür ancak uluslararası ilişkiler alanında Türkçe yazılan eserlere bakıldığında bu alanda büyük bir eksikliğin var olduğu görülmektedir. Elinizdeki eser güç kavramını her yönüyle ele alarak bu eksikliği bir nebze de olsa gidermeyi hedeflemektedir.

    Diğer yandan bu eser, iki bin beş yüz yıl önce Sun Tzu`nin *Savaşırsan insan öldürmek şart olur. Ancak en iyisi savaşmadan kazanmaktır.* sözünün günümüz uluslararası ilişkilerinde neye karşılık geldiğini yumuşak güç kavramı bağlamında ele almaktadır.

    Bu eserin, öncelikle siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanına ilgi duyan akademisyen ve öğrenciler için oldukça faydalı olacağı düşünülmektedir. Bununla birlikte eserin, devletler arasındaki mücadelenin dayandığı esasları anlamaya çalışan herkes için de öğretici olması beklenmektedir. Söz gelimi, sırf bir eğlence aracı olarak görülen televizyon programlarının ya da sportif faaliyetlerin uluslararası güç mücadelesinde nasıl araçsallaştırıldığı da bu eserde anlatılmaktadır.

Güç Kavramı ve Yumuşak Güç Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.