Güç Çemberleri - Hermetik Majiye Giriş

Hermes Yayınları

John Michael Greer

480,00 TL
340,80 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
139,20 TL
Güç Çemberleri - Hermetik Majiye Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Parapsikoloji ve Gizem Kitapları
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9786057737854
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 24 adet satılmıştır.
John Michael Greer
John Michael Greer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Güç Çemberleri - Hermetik Majiye Giriş Kısa Özet

    Amacı kişide *insan-üstü* vasıflar kazandırmak olan ve 19. yüzyılın sonunda kurulan, ama kökeni çok daha eskilere giden gizli bir cemiyet olan Altın Şafak Hermetik Cemiyeti, kapalı kapıları ardında bu hedef doğrultusunda kişinin adım adım ilerlemesini sağlayan çok kapsamlı bir majikal eğitim sistemine sahipti. Cemiyet insanda böyle bir dönüşüm gerçekleştirecek yöntemleri bazı gizli üstatlardan almıştı ve kadim çağlardan farklı kültürlerden bir araya getirmişti. Külliyatı ciltler dolusu olmakla beraber, üyeleri arasında Aleister Crowley, MacGregor Mathers, W.W. Wescott, Dion Fortune, Francis I. Regardie, A.E. Waite ve W.B. Yeats gibi seçkin kişiler vardı.

    Bir Druid Cemiyetinin Şefi olan ve okültizm, şifalı otlar, ekoloji ve politika gibi birçok konuda kitaplar yazan John Michael Greer, bu kitapta Altın Şafak Hermetik ritüel majisini içeren kademeli pratik öğretileri sunuyor. Kitap davet, celp ve defetme gibi çağrı yöntemlerinin yanı sıra, yüksek benliğin uyarılmasını içeren kutsal koruyucu meleğin davet ritüeli, bedenin enerji merkezlerinin uyarılmasını içeren orta sütun çalışması, görünmezlik formülü, tanrı formlarına bürünme, kehanet sanatı, elemental ve gezegen enerjilerini özümseme, egzorsizm (şeytan çıkarma), cisimleri kutsama, şekil değiştirme gibi birçok ritüel çalışması içeriyor.

    Dahası bu yöntemlerin nasıl sonuç verdiklerini, kişinin önceden nasıl bir hazırlık evresine girmesi gerektiğini anlatıyor. İnsan ve evrenin sırlarını arayan majis- yenin yürüdüğü yolun temelde mistik bir yol olduğunu, bilinçli majisyenin emanetine teslim edilen güçleri etik kurallar çerçevesinde ve kozmik yasalarla uyumlu bir şekilde kullanmasını öğretiyor.

  • 2. Hamur

Güç Çemberleri - Hermetik Majiye Giriş Hakkında Yorumlar