Gomaşinen - Hatırlıyorum

Metis Yayınları

Ruşen Çakır

194,00 TL
155,20 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
38,80 TL
Gomaşinen - Hatırlıyorum Hakkında Bilgiler
Türü: Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786053163084
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
Ruşen Çakır
Ruşen Çakır
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Gomaşinen - Hatırlıyorum Kısa Özet

  “35 yıllık gazeteciyim. Türkçenin dışında, Fransızca ve İngilizceyi anlayabiliyorum, konuşabiliyorum, yazabiliyorum da; ama kendi anadilim olan Lazcayı bilmiyorum. Birkaç kelimeden ibaret bir Lazca bilgim var. Bu da benim hayattaki en büyük ukdelerimden birisi. Bu nedenle, 35 yıllık gazetecilik hayatımdan kesitleri aktarmayı hedeflediğim bu podcast dizisinin başlığını ‘Gomaşinen’ olarak seçtim. Yani: Hatırlıyorum.”

  Bu girişi ilk kez 5 Eylül 2020’de kullandım. İlk kez bir podcast dizisi yapıyordum. Hedefim gazetecilik hayatımı anlatmaktı. İlk bölümün başlığı “Çöl çadırında Erbakan Kaddafi görüşmesi”ydi zira bu olay meslek hayatımda bizzat şahit olduğum acayip bir skandaldı. 

  Belli bir ilgi gören diziyi bir yerde sonlandırmak gerekiyordu. 16 Temmuz 2022’de “Bir ömür gazetecilik” başlıklı 100. bölümle noktayı koydum. 

  Ama eski kuşak gazeteci olduğum için Gomaşinen’in yazılı olarak da varlığını sürdürmesini istedim ve içinden yaptığımız seçmelerle elinizdeki kitap çıktı. Ve gazetecilikte 40. yılın eşiğindeyim. 
  — Ruşen Çakır

 • 2. Hamur

Gomaşinen - Hatırlıyorum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.