sadsad x
asdasd
120,00 TL
90,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
30,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Gizli Öğreti The Secret Doctrine Hakkında Bilgiler
Türü: Parapsikoloji ve Gizem Kitapları
Sayfa Sayısı: 730
ISBN: 9786056585685
Kapak: Ciltsiz
Helena Petrovna Blavatsky
Helena Petrovna Blavatsky
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gizli Öğreti The Secret Doctrine Kısa Özet

  H. P. Blavatsky’nin ‘’Peçesiz İsis’’ten sonra 1888’te yayınlanan, dünyada büyük yankılar uyandırmış diğer bir başyapıtı, iki büyük ciltlik ‘’Secret Doctrine’’ (Gizli Öğreti) ilk cildi ile okuyucusuna sunuluyor. Kadim kitaplar kategorisinde kaynak niteliğindeki bu dev eseri küçük bir kapak yazısına sığdırmak mümkün olmadığı için içeriğindeki belli başlı konulardan birkaç notlar vererek ve eserin derin sözlerinden bazı alıntılar ekleyerek okuyucuyu muhteşem yolculuğuyla baş başa bırakıyoruz:

  Dzyan Kitabı, Yedi sayısı, 7 sır, 7 gezegen, Yedili Gezegen zincirleri, Mısır’ın ‘’Ölüler Kitabı’’, Büyük Piramit, Kral Odası’nın sırrı, Kedi gözü, Kutsal Geometri, Pi Sayısı, Atlantis, Lemurya, Paskalya Adası Heykelleri, Vedalar, Upanişadlar, Puranalar, Söz ve Ses’in Gücü, Ay Miti, Ateş’in Gizemi, Güneş, Gezegenler, Atom’un Kozmik ve Ezoterik yapısı, Monad, Kuyrukluyıldız, Nebula, Akasa, Ether, Kozmik Elektrik Fohat, Dört Yön ve Gözcüler, Yılan, Ejder ve Ağaç Mitleri, Siyah Kuğu, Karma, Pralaya, Elementlerin Sırrı, Dhyan Chohan’lar, Anima Mundi, Rüyasız Uyku, vs., vs. .

  ‘’ Çoğu paha biçilmez inciler, çoğu aklın mücevheri, onun değerini anlayamayan ve döndürüp bize kiralayan bir düşmana verilmektedir.’’

  ‘’Ah, benim kalbim, dönüşümlerim için gerekli olan, atalardan gelen kalbim, terazilerin muhafızları önünde kendini benden ayırma, sen benim göğsümün içindeki kişiliğimsin, bedenlerimin üzerinde beni izleyen eşimsin’’ Mısır’ın Ölüler Kitabı.

  ‘’Alfa ile Omega arasında dikenlerle çevrilmiş o yorucu Yol vardır, önce aşağı doğru iner, sonra tepeye doğru kıvrılır ve mutlak sona gelir.’’

  ‘’Melekler bir insan olmayı arzularlar; çünkü kusursuz bir insan, bir insan-tanrı bütün meleklerin üstündedir.’’

  ‘’Bütün Sonsuzluk’ta bir parmak genişliğinde bile boş Uzay yoktur!’’

  - Ruya S.Uğurlu

Gizli Öğreti The Secret Doctrine Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.