sadsad x
asdasd

Geri Sayım - Küresel Sorunlar

Wizart Yayınları
41,67 TL
31,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
10,42 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Geri Sayım - Küresel Sorunlar Hakkında Bilgiler
Türü: Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika K
Sayfa Sayısı: 560
ISBN: 9786056466786
Kapak: Ciltsiz
Halit Kakınç
Halit Kakınç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Geri Sayım - Küresel Sorunlar Kısa Özet

    Çok boyutlu bir ana dosyadır Küresel Sorunlar. Uluslararası Mali Kriz'den tutun Küresel Isınma'ya... Nükleer Silahlar'ın Yayılması'ndan Ozon Deliği'ne... Küresel Yoksulluk'tan Küresel Salgın Hastalıklar'a... İnsan Hakları'ndan Irk Ayrımı'na kadar uzanır da uzanır.

    Hepsi aynı derecede hayatîdir insan soyu ve yeryüzü için. Öncelik sıralamasında tümünün - aralarında bir ayrım yapılmaksızın aynı önceliğe sahip olmaları gerekir. Sosyal ve ekolojik yönden, bu Gezegen'in üzerinde yaşayan en akıllı canlı türü'nün, diğer canlılar ile birlikte gelecekte de varolabilmesi için eninde sonunda bir küresel uzlaşma sağlayarak er veya geç kaçınılmaz bir biçimde bu sorunların üstesinden geleceğine inanlardanım. Demokrasilerdeki dönemsel iktidar değişikliklerinin de, Küresel Sorunlar'ın çözümü için gerekli küresel yapılanmaların gerçekleşmesini güçleştirdiği ortadadır.

    Kafa yorulması gereken konu, Küresel Çözümler'i hedefleyen ciddi bir yapılanmanın nasıl gerçekleştirilebileceği'dir. Birleşmiş Milletler'in, Dünya Bankası'nın, İMF'nin küresel sorunların çözümü için yetkileri de niyetleri de yoktur. Üstelik, işlevsel anlamda belirli başat güçlere bağımlı oldukları için, bu konularda en fazla yardıma ihtiyaç duyulan bölgelerde inandırıcılıkları ve bugüne kadar pratikte sağlamış oldukları güven duygusu da tartışmalıdır. Ortak bir bilinç ve bu ortak bilinç'ten hareketle, Yerküre'nin tüm halklarının üzerinde fikir birliğine varabilecekleri bir Küresel Anayasa üzerinde uzlaşılması, belki çözüm yolu arayışlarında sağlam ve en tutarlı bir ilk adım olabilir.

Geri Sayım - Küresel Sorunlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.