35,00 TL
32,20 TL
%8 indirim
Kazancınız
:
2,80 TL
Geometri ve İspatlar Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 90
ISBN: 9786056326325
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
satis-icon
Satış Rakamları 85 adet satılmıştır.
Sıtkı Bakkal
Sıtkı Bakkal
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Geometri ve İspatlar Kısa Özet

  Öncelikle tüm geometri severlere merhaba demek istiyorum. Günümüzde öğrencilerin çoğunlukla ezbere dayalı bir eğitim anlayışının tam ortasında olduğunu gözlemliyor ve de düşünüyorum. Önlerine sunulan tanım, teorem, formül ve benzeri özellikleri bir yığın bilgi olarak ezberlemekteler ve bu bilgileri sadece sınavlarda ezbere kullanmak amacıyla edinmekteler. Halbuki bir bilginin doğuşunu, nereden geldiğini, amacını ve mantığını sorgulayarak öğrenmek hem bilginin akılda kalıcılığını artırır hem de öğrencinin yorum yapma gücünü geliştirir.

  Aynı zamanda da diğer bilgilere olan bakış açısını da olumlu yönde etkiler, bilgiler arasında bağlantı kurma oranını yükseltir. Böylece bilinen küçük parçalardan anlamlı bir bütün oluşturabilmeyi veya bir bütünün hangi parçalardan oluştuğunu görebilmeyi daha olanaklı hale getirir.

  Dahası karşımıza çıkan herhangi konudaki bir problemin çözümü için kafamızda oluşturup takip edeceğimiz algoritmayı kurgulamada geniş bir vizyon ve fikirsel bir zenginlik kazandırır. Bu kitabı oluşturmamdaki amaç, meraklı geometri severlerin yukarıda değinmiş olduğum niteliklerini geliştirmelerine yardımcı olmaya çalışmaktır. Başta ailem olmak üzere, bu kitabın oluşumunda katkı sağlayan ve okuyucu ile buluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.

  - Sıtkı Bakkal

 • 2. Hamur

Geometri ve İspatlar Hakkında Yorumlar