90,00 TL
68,40 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
21,60 TL
Gençleşme Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 282
ISBN: 9786059389051
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 8 adet satılmıştır.
Robert Pogue Harrison
Robert Pogue Harrison
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Gençleşme Kısa Özet

  Kaç yaşındasınız? Bu sorunun cevabını vermek aslında sandığımız kadar kolay değil. Çünkü belli bir kültürün ve tarihin içinde, hem biyolojik, hem psikolojik, hem de toplumsal olarak *yaş alıyoruz*. Geç modernlik, biz 21. yüzyıl insanlarına, pek çok açıdan tarihin hiçbir döneminde olmadığımız kadar yaşlı olduğumuzu söylüyor. Yaşlıyız, ama Robert Pogue Harrison’a göre bir taraftan da dış görünümümüzle, zihniyetimizle, davranışlarımızla şaşırtıcı bir şekilde gençleşiyoruz. Artık yeni bir çağın içindeyiz: Gençleşme çağı.

  Harrison, Gençleşme’de, tarih boyunca gençlik ruhunun izini sürüyor. Sokrates’ten Heidegger’e, Vico’dan Darwin’e, Sophokles’ten Rilke’ye kadar Batı kültürünün bin yıllık tarihinde *gençlik* fikrinin uğrak noktalarını ve geçirdiği dönüşümü incelerken iki temel kavramın altını ısrarla çiziyor: Deha ve Bilgelik.

  *Deha geleceğin sakladığı yenilikleri özgür bırakır,* diyor Harrison, *bilgelikse geçmişin miraslarını kuşaktan kuşağa yenileyerek aktarır.*

  Gençleşme, uygarlıkların, toplumların, kültürlerin, insanların ve fikirlerin nasıl *genç* kalabildiklerine dair taptaze ve heyecan verici bir çalışma.

  Robert Pogue Harrison, Stanford Üniversitesi’nde Rosina Pierotti İtalyan Edebiyatı profesörü ve İtalyanca lisansüstü çalışmalar yöneticisi.

 • 2. Hamur

Gençleşme Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.