Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor

Siyah Kitap

Emre Eren Korkmaz

150,00 TL
114,00 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
36,00 TL
Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor Hakkında Bilgiler
Türü: Teknoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 9786057452917
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Emre Eren Korkmaz
Emre Eren Korkmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor Kısa Özet

  İtiraf ediyorum, kitabın yazarlarının yürüttükleri akademik faaliyetlerin ve bahsettikleri konuların bir kısmından daha önce haberdar değildim. Bundan dolayı kitabın *İçindekiler* bölümü bile yeterince heyecan vericiydi benim için. Zira MIT, Harvard, Oxford, Cambridge ve isimleri sizleri de heyecanlandıracak diğerleri gibi dünyanın en prestijli üniversitelerinde akademik çalışmalarını yürüten bilim insanlarımızın ne kadar da *ileri* bir noktada olduklarını görme fırsatı buldum.

  Kitabı okurken, bugüne kadar kimilerini dar çerçevede değerlendirdiğimi fark ettiğim kavramlar üzerine de uzunca düşünme fırsatı buldum. Mesela evrim. Bunun sadece biyolojiyi ilgilendiren bir kavram olduğunu düşünüyorsanız, ilk bölüme bir göz atın.

  DNA hakkında ne biliyoruz ve bilgimiz nasıl şekillendi, hiç düşünmüş müydünüz? Genom mühendisliği birçok hastalığı ortadan kaldırarak dünyayı nasıl değiştiriyor diye sorsam? Hiç aklınıza gelmiş miydi, bağırsağınızda olanların beyninizi ve ruh halinizi derinden etkileyebileceği? Ya hasar gören bir organınızın yerine sentetik olarak üretilmiş bir organoid yerleştirsek ve bozulan her organınız için aynı işlemi yapabilecek olsak?

  Bugün üzerine en çok konuşulan teknolojilerin başında gelen yapay zekanın felsefe ile nasıl bir ilgisi olabilir?
  Neden yeni nesil savaşlar, toplarla ve tüfeklerle değil de yazılım ve donanımlarla tasarlanıyor?

  Okurken tüm bu sorulara ve çok daha fazlasına cevap bulacağınız ve bir taraftan da yeni sorular sormaya başlayacağınız, özgün yazılarla hazırlanmış bu nefis kitap, umarım bilim ve teknolojiye hevesli herkesin kütüphanesinde yerini alır.

  Dr. Sertaç Doğanay / Teknoloji İletişimcisi, Öğretim Görevlisi

 • 2. Hamur

Genç Bilimcilerimiz Anlatıyor Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.