sadsad x
asdasd

Geleceğin Tarihinden Alıntılar

Say Yayınları
15,00 TL
11,10 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
3,90 TL
Geleceğin Tarihinden Alıntılar Hakkında Bilgiler
Türü: Kültür ve Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786050200126
Kapak: Ciltsiz
Gabriel De Tarde
Gabriel De Tarde
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Geleceğin Tarihinden Alıntılar Kısa Özet

  *Tarde, bu kitabında, bir dizi anlaşılması zor ironi ortaya koyuyor; bazen güncel fikirleri burlesk bağlamlarda hayal ederek bunlarla alay ediyor, bazen güncel olguları tuhaf ortamlara aktararak gülünçleştiriyor, bazen doğrudan doğruya kendi fantezilerini ortaya atıyor, ama karşılıklı sohbetlerin çekingen, yumuşatıcı gülüşünün edebi eşdeğerini ustalıkla kullanmayı hiç elden bırakmıyor. Kitabın başından sonuna kadar, kavrayışının berraklığını, düzenliliğini, Fransızlara özgü akılcılığını görmek ilginç.

  Sanırım benim buradaki işim asıl olarak, okuyucuyu bu kitabın ilk kısımlarındaki hafiflikten, neşeli yüzeysellikten, gerçek felaketin ilk bakışta can sıkıcı ama bir eleştirmende mazur görülebilecek tarzda ele alınmasından geçirip bu gizemli ama uyarıcı, ilginç mağaralara, tünellere, galerilere götürmek. Tarde'ın ele geçmez gerçek düşüncesi oralarda yatıyor – peşinden gitmek, yakalamak, anlamak isteyenler için.*

  - H. G. Wells

  Gabriel de Tarde, bu kitabında *toplum birbirleriyle hizmet takas eden insanlardan oluşur* düşüncesini redderek yerine *toplum düşüncelerin takas edilmesinden oluşur* düşüncesini ileri sürer. Ütopya Dizisinin beşinci kitabı Geleceğin Tarihinden Alıntılar, H. G. Wells’in önsözüyle okurla buluşuyor.

Geleceğin Tarihinden Alıntılar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.