sadsad x
asdasd

Geçmişten Günümüze Hilafet

İlem Yayınları

Mustafa Fayda

50,00 TL
41,00 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
9,00 TL
Geçmişten Günümüze Hilafet Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 350
ISBN: 9786056900754
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Fayda
Mustafa Fayda
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Geçmişten Günümüze Hilafet Kısa Özet

    İslam tarihinin en önemli müesseselerinden biri olan hilafet, İslam siyaset düşüncesi literatürünün de kritik kavramları arasında yer almaktadır. Kavramın İslam kaynaklarında yer alış şekli ile kelamî ve siyasi düşünceye konu olmuş biçimleri, İslam tarihinin ilk dönemlerinden itibaren devletlerin egemenlik ve otorite arayışlarına cevap vermiştir.

    9 yazının yer aldığı bu kitap, hilafetin modern öncesi dönemde nasıl bir süreç takip ettiği ve hangi fonksiyonları yerine getirdiği; bahusus hakkında hangi tartışmaların cereyan ettiği gibi meseleleri ortaya koymakla birlikte bu meselenin yeniden gündem hâline getirilmesini ve dönemin kavramları nın süreklilik sağlanacak şekilde yeniden yorumlanmasını, hilafetin güncel meselelerinin tespiti ve tenkidi hususunda geçmiş birikimden istifade edebilmeyi hedeflemektedir.

    Hilafetin Türklere intikalinin 500. yılı münasebetiyle gerçekleştirilen çalıştayın bildirilerini ihtiva eden bu çalışma/eser ümit edilir ki daha nice yeni/ orijinal araştırmalara vesile olur ve bu büyük tarihi mirası doğru anma ve anlamaya hizmet eder.

Geçmişten Günümüze Hilafet Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.