sadsad x
asdasd
45,00 TL
40,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
4,50 TL
Gazze'de Gece Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9786058515659
Kapak: Ciltsiz
Mads Gilbert
Mads Gilbert
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Gazze'de Gece Kısa Özet

  2014 yazında, İsrail`in 2006 yılından beri abluka altında tuttuğu Gazze`ye en kanlı saldırısı sürerken, Norveçli doktor Mads Gilbert gönüllü olarak Gazze`deki eş-Şifa hastanesinde çalıştı. Gazze`de Gece, Dr. Gilbert`in işgal ve abluka altındaki Gazze ve Filistinliler hakkındaki tanıklığını içeriyor.

  "Bu halkın öyküsünü anlatabilmek için sözler tek başına kifayetsiz kaldığında, çalışmamızı aksatmayacak şekilde fotoğraflar çekerim. Sadece solunum yollarını açık tutuyor, kanamayı durduruyor, acıyı dindiriyor, yaraları iyileştiriyorsam, yaptıklarımın yeterli olmadığını hissediyorum. Filistinlilerin yaşadığı esas adaletsizliklere ve sıkıntıya dair bir şeyler yapmalıyım. Bombalananların yaşamlarından, bizzat Filistinliler tarafından tecrübe edildiği şekliyle hayattan bahsetmek istiyorum insanlara. Ağır biçimde sınanan bu halkın bana öğrettiği ağırbaşlılığı, gururu ve boyun eğmez, sebatkâr cesareti, yani sumud`u dünyaya göstermek istiyorum."

  - Mads Gilbert

  "Bu kitabın sayfaları, Gazze`nin en karanlık günlerinde, insan direncinin ve cesaretinin tarihteki en şaşırtıcı örneklerinden bazılarını ortaya çıkaran olağanüstü bir zamanda, Gilbert`in eş-Şifa`nın duvarları arasında geçen hatıralarından oluşuyor."

  - Max Blumenthal

  "Kendilerine dayatılan karanlığı def etmek için Gazze halkının yaktığı her mum, dirençlerinin ve gelecek güne ilişkin umutlarının göstergesidir. Mumu yakma`, hem yola devam etmelerinin aracıdır hem de iradelerini temsil eder."

  - Muhammed Ömer

Gazze'de Gece Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.