135,00 TL
87,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
47,25 TL
Fütursuz Oyunculuk Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf Sinema ve Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 380
ISBN: 9786051064826
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Eric Morris
Eric Morris
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Fütursuz Oyunculuk Kısa Özet

  Fütursuz Oyunculuk, Eric Morris’in geliştirdiği OLMA metodu dahilinde, bir oyuncunun *olma* sürecinde ihtiyaç duyduğu işçiliğe vurgu yapan; bu bakımdan da *oyuncu işçiliğinin İncil*i denmeyi hak eden özel bir yapıt. Öncelikle oyunculuğun temel unsurları olan zaman ve mekân, ilişki, duygular, karakter, tema, tarih ve altmetinle ilgili zorunlulukların keşfine çıkan kitap, ardından seçim yöntemlerine gidiyor ve bu yöntemlerin *olma* arayışındaki bir oyuncu tarafından etkili ve pratik yollarla nasıl daha iyi kullanılacağına ışık tutuyor.

  Morris’in ayrıntılı ve anlaşılır anlatımıyla, oyuncu önce işçiliği öğrenecek; sahneye, kendine ve yaşama dair geliştirdiği sıradışı farkındalıkla da fütursuz olmayı başarıp, *olma* yolunda önemli bir adım atacaktır.

  Eric Morris, Los Angeles’ta yaşıyor, dersler veriyor ve yirmi eyalette oyunculuğa dair çeşitli konularda atölyeler düzenliyor. Sinema oyunculuğunun yanı sıra, Hollywood’ta ve aynı zamanda Avrupa’da bulunan kendine ait tiyatronun yöneticiliğini yapıyor. Oyunculuk kariyerine yüzü aşkın tiyatro oyunu, yirmi sinema filmi ve çok sayıda televizyon serisi oyunculuğu sığdıran yazarın, öğrenmeye ve öğretmeye olan merakı gerçeğin peşindeki tutkulu arayışından kaynaklanıyor.

  Morris en çok tanınan oyuncu koçlarından birisidir. Lütfen Rol Yapmayın ve Being and Doing de dünya genelinde pek çok okulda ders kitabı olarak okutuluyor.

 • 2. Hamur

Fütursuz Oyunculuk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.