sadsad x
asdasd

Flüt, Viyolonsel ve Piyano için 10 Türkü

Eğitim Yayınevi - Bilimsel Eserler

Erdem Kaya

99,00 TL
81,18 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
17,82 TL
Flüt, Viyolonsel ve Piyano için 10 Türkü Hakkında Bilgiler
Türü: Öğrenim Kitapları
Sayfa Sayısı: 99
ISBN: 9786257915229
Kapak: Ciltsiz
Erdem Kaya
Erdem Kaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Flüt, Viyolonsel ve Piyano için 10 Türkü Kısa Özet

  Türküler;

  Herkese ait olan, duyguları paylaştıran, tarihin ve coğrafyanın ruhunu yansıtan, toplumun benimsediği ezgilerin kulaktan kulağa yayılarak öğrenilmesiyle oluşan bir kültür ögesidir.

  Tek sesli olarak kendi kültürümüzü yansıtan bu olgu içerik ve biçimsel olarak çoksesli yorumlama yöntemi ile gelecek nesillere daha çağdaş ve modern bir yapı sunacaktır. Bu bağlamda türkülerin melodik yapısını doğru yöntemlerle çok seslendirmek halk müziğinin gizli zenginliklerini ortaya çıkaracaktır. 

  Bu çalışmada, Türk toplumunun duygularını, yaşamını, geleneklerini, tarihini ve kültürünü anlatan türkülerimizin çoksesli bir yapı içerisinde, üç çalgının bir arada kullanılması ile tınısal zenginliğinin ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır. Alanlarında uzman eğitimciler tarafından flüt, viyolonsel ve piyano için düzenlenen 10 halk müziği eseri (Yenice yolları, Allı turnam, Odam kireç tutmuyor, Entarisi ala benziyor, Iğdır’ın al alması, Dut ağacı boyunca, Edremit’in gelini, Suda balık oynuyor, Kırmızı buğday ve Çamdan sakız akıyor) müzik dağarcığımıza katkı sunmak adına sizlerin beğenisine sunulmuştur. Yapılan düzenlemelerde, seçilen türkülerin ezgisel yapıları göz önünde tutulmuş ve farklı çok seslendirme yöntemleri kullanılmıştır.

  Bahsi geçen bu değerli türkülerle, müzik eğitimcilerinin ve öğrencilerimizin repertuarlarını zenginleştireceği bir çalışma sunmaktan büyük onur ve mutluluk duymaktayız.

Flüt, Viyolonsel ve Piyano için 10 Türkü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.