Fitoterapi Yardımcı Ders Kitabı

Üsküdar Üniversitesi Yayınları

Memduh Serin

335,00 TL
257,95 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
77,05 TL
Fitoterapi Yardımcı Ders Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786059596688
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 6 adet satılmıştır.
Memduh Serin
Memduh Serin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Fitoterapi Yardımcı Ders Kitabı Kısa Özet

  Tıbbi bitkilerin ilaç olarak kullanımı insanlık tarihi kadar eskidir. Bir bitkinin özsuyunu yarasına süren ve bu uygulamanın olumlu sonuç verdiğini gören ilk insanla birlikte halk hekimliği de (fitoterapi) başlamıştır. İlk insanlar bitkilerin iyileştirici gücü olduğunu biliyordu. Örneğin; bitkilerin çiçek, meyve, tohum, sap, yaprak, kök, kabuk, gibi değişik organ ve parçalarını çiğneyerek, tadından ve kokusundan onların şifalı veya zehirli olup olmadığını anlamaya çalışıyorlardı.

  Bir doğal eczane olan Türkiye’nin biyolojik çeşitlilik bakımından son derece zengin olması ve halkımızın yöresel olarak, şifalı bitkilere olan düşkünlüğü Fitoterapi çalışmalarını hızlandırmıştır. Öncelikle öğrencilerimiz için hazırladığımız yardımcı ders kitabında, öğrencilerimize, Fitoterapi alanında ve bu konuda çalışacak yetkili uygulayıcılara ve fitoterapi de günümüz de kullanılan bitkiler ve bu bitkilerle ilgili bilimsel verilere dayanan bilgileri vermek amacıyla hazırlanmıştır.         

  Bu kitapta sadece herbaryumda bulunan 288 adet bitkinin Fitoterapik çalışması yapılmıştır. Bu fitoterapisi çalışılan bitkilerin Türkiye’deki yayılışları, toplandığı bölge, kullanılan kısımları, etken bileşikleri ve tıbbi etki değerleri anlatılmıştır. Ayrıca Türkiye’de güncel fitoterapide yeni önem kazanmış bitkiler ve etkilere de yer verilmiş olup, tarafımızdan çekilmiş 288 adet özgün renkli resimle tanıtılmış ve yanlarına fitoterapik özellikler yazılmıştır.  

   

 • 2. Hamur

Fitoterapi Yardımcı Ders Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.