Filozof Olmayanlar İçin Felsefeye Giriş

Can Yayınları

Louis Althusser

208,00 TL
135,20 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
72,80 TL
Filozof Olmayanlar İçin Felsefeye Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9789750732201
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 73 adet satılmıştır.
Louis Althusser
Louis Althusser
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Filozof Olmayanlar İçin Felsefeye Giriş Kısa Özet

  Felsefenin, daha genel anlamıyla düşünmenin yalnızca felsefecilere ya da entelektüellere bırakılamayacak kadar ciddi bir iş, bir mücadele alanı olduğuna inanan Althusser, meslekten felsefeci olmayanlar için bir *elkitabı* yazmayı çok uzun zaman düşünmüştü. İşte Filozof Olmayanlar İçin Felsefeye Giriş bu uğraşın bir neticesidir.

  Fikirlerini hayranlık uyandıran çarpıcı bir netlikle dile getirir Althusser. Esas itibarıyla materyalist felsefenin temellerini, tarihsel gelişimini anlatmaktadır düşünür; ama bunu yüzyıllar boyu kendisini *felsefe* olarak tanımlayan, bu sayede de tüm alanı işgal eden idealist felsefenin ağır bir eleştirisiyle birlikte yaptığı için, alıntılarıyla, göndermeleriyle, satır aralarına serpiştirdikleriyle tüm bir felsefe tarihi de sunmaktadır.

  Kitapta ele alınan temalar Althusser’in düşünce sistematiğinin farklı unsurlarına, geçmişte uğraştıklarına veya gelecekte üzerinde çalışacaklarına bağlanır; örneğin ünlü *Devletin ideolojik aygıtları* tartışmasının nüvesi, ana hatları bu metinde ortaya konulmuştur.

  Althusser’in düşüncesiyle tanışmak için mükemmel bir fırsat!

 • 2. Hamur

Filozof Olmayanlar İçin Felsefeye Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.