sadsad x
asdasd
55,00 TL
27,50 TL
%50 indirim
Kazancınız
:
27,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Filistin Politikamız Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9789752563971
Kapak: Ciltsiz
Erkan Ertosun
Erkan Ertosun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Filistin Politikamız Kısa Özet

  Türkiye’nin bölgesinde yükselen bir güç olması, Orta Doğu sorunlarına yakın ilgisi ve Filistin meselesinin her an alevlenmeye hazır potansiyelini düşündüğümüzde konu gündemde daha çok yer alacağa benziyor. İşte bu kitap, Türkiye’nin Filistin politikasını günlük yorumların dar çerçevesinden çıkarıp kapsamlı bir değerlendirmeye tabi tutuyor. Olayları objektif biçimde, bir siyasi tarihçi gözüyle ortaya koymaya çalışırken, gelişmelere ilişkin farklı görüş ve yorumlara da dengeli biçimde yer veriyor.

  Orta Doğu, insanlık tarihi bakımından öneminin yanısıra, özellikle 1945’ten bu yana uluslararası ilişkiler alanının en süreklilik gösteren temel sorununun yaşandığı bölgedir. Filistin konusu ise Orta Doğu sorununun temelinde yer almaktadır. Dünyamız, bölgemiz ve ülkemiz için bu kadar ağırlıklı bir konuyu hem genel boyutlarıyla, hem de Türkiye’nin Orta Doğu politikası içindeki yeri çerçevesinde nesnel biçimde incelemek hiç şüphesiz büyük önem taşımaktadır. Dr. Erkan ERTOSUN, Türk kaynaklarının yanısıra, Arap kaynaklarını da kullanarak ve konuyla ilgili Türk ve Arap şahsiyetleriyle mülakatlarla zenginleştirdiği bu çalışmasıyla, sorunun önemine yaraşır değerde, övgüye layık bir hizmet gerçekleştirmiştir.
  Prof. Dr. Ömer Kürkçüoğlu - Ankara Üniversitesi

  Filistin Politikamız Camp David’den Mavi Marmara’ya, yazarın güzel Türkçesiyle kaleme alınmış, okuyucuya dost bir yapıt. Bölgenin kısa fakat çarpıcı tarihçesinden sonra, yazar Filistin- İsrail sorunu hakkında her iki taraftan önemli fakat kamuoyunca pek tanınmayan kişilerle röportaj yaparak makul ve gerçekçi bir resim çizmekte. Türkiye’nin Filistin politikasında gözlemlenen devamlılık ve değişim çarpıcı bir şekilde inceleniyor. Türk dış politikası yapıcılarının göz ardı etmemesi gereken kapsamlı bir çalışma.
  Doç. Dr. Nur Bilge Criss - Bilkent Üniversitesi

   Filistin Politikamız Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.