Fen Edebiyat Fakültesi Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 3123 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 ... 7 ... 14 ... 33
Toplam 3123 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 7 ... 14 ... 33

Fen Fakültesi Ders Kitapları

Derste öğrendiklerinizi tekrar etmek, pekiştirmek ve kalıcı öğrenmek için üniversite ders kitapları birer anahtardır. Alanında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler, üniversite yıllarında araştırmaya başlayarak literatürü öğrenmiş olacaklar. Üniversite ders kitapları aracılığıyla alanlarındaki bilimsel birikimi görebilecekler ve meslekte değerli hocaları üniversite ders kitapları sayesinde tanıyacaklardır. Üniversitenin taşıdığı anlam; gelişmek, öğrenmek, araştırmak olduğu için kitaplar öğrenciler için vazgeçilmezdir. Fen fakültesinde okuyan öğrencilerin başvurabileceği kitaplar: Biyoloji kitapları, Fizik kitapları, Kimya kitapları, Matematik kitapları, Moleküler Biyoloji ve Genetik kitapları, Limnoloji kitapları, Genetik kitapları, Histoloji kitapları, Mikrobiyoloji kitapları, Organik Kimya kitapları, Anorganik Kimya kitapları, Lineer Cebir kitapları, Soyut Matematik kitapları, Analiz kitapları, Diferansiyel Denklemler kitapları. Bu kitaplar sayesinde gelişeceksiniz.

Edebiyat Fakültesi Ders Kitapları

Derste öğrendiklerinizi tekrar etmek, pekiştirmek ve kalıcı öğrenmek için üniversite ders kitapları birer anahtardır. Alanında uzmanlaşmak isteyen öğrenciler, üniversite yıllarında araştırmaya başlayarak literatürü öğrenmiş olacaklar. Üniversite ders kitapları aracılığıyla alanlarındaki bilimsel birikimi görebilecekler ve meslekte değerli hocaları üniversite ders kitapları sayesinde tanıyacaklardır. Üniversitenin taşıdığı anlam; gelişmek, öğrenmek, araştırmak olduğu için kitaplar öğrenciler için vazgeçilmezdir. Edebiyat fakültesinde okuyan öğrencilerin başvurabileceği kitaplar: Arkeoloji kitapları, Coğrafya kitapları, Sosyoloji kitapları, Psikoloji kitapları, Felsefe kitapları, Tarih kitapları, Türk Dili ve Edebiyatı kitapları, Sanat Tarihi kitapları, Osmanlı Türkçesi kitapları, Osmanlı Tarihi kitapları, Siyasal Düşünceler Tarihi kitapları, Bizans Tarihi kitapları, Türkçe Kompozisyon kitapları, Eski Türkçe kitapları, Sosyal Psikoloji kitapları, Öğrenme Psikolojisi kitapları, Klinik Psikoloji kitapları, Sosyolojiye Giriş kitapları, Felsefeye Giriş kitapları, Psikolojiye Giriş kitapları, Kartoğrafya kitapları, Jeomorfoloji kitapları, Klimatoloji kitapları. Bu kitaplar sayesinde gelişeceksiniz.

 

En iyi Fen – Edebiyat Fakültesi Kitapları

Teori ve kavramları açık ve ayrıntılı şekilde sunan kitaplar önceliğiniz olmalıdır. Konunun bitiminde öğrencilerin tekrar yapması amacıyla özet bölümleri olan kitaplar konuyu pekiştirmenizi sağlayacaktır. Renkli görseller, grafikler ve tabloların bulunduğu kitaplar konuyu iyi kavramanızı sağlayacaktır. Kitaplarda verilen örnekler, olaylar gerçek yaşamın içinden sunulmalıdır, hayatın içinden verilen örnekler öğrencinin yaşamında bir karşılık bulacaktır bu sayede öğrenilenler öğrencinin hafızasında kalıcı yer edinecektir. Kitap bölümünün sonunda öğrencileri ek okumaya yönelten kitap listelerinin eklenmesi öğrencinin literatürü tanımasını ve araştırmacı kişilik özelliğini kazanmasını sağlayacaktır. Kitap içeriğini yapılan baskılarda güncelleyen, düzeltmeler yapan, bilimsel gelişmeleri takip eden yazar ve yayınevlerinin kitapları tercih edilmelidir. Bölüm başlarında öğrenciye konunun ana hatlarını anlatan, onların okurken düşünmelerini sağlayan tartışma soruları bulunan kitaplar faydalıdır. Farklı görüş ve düşüncelere yer veren, öğrencilerin ufkunu açan, onları sorgulayan, eleştiren, düşünen bir birey yapan kitaplar vazgeçilmeziniz olmalıdır. Zengin bir kaynakça içeren yerli ve yabancı kaynaklardan yararlanan yazarlar iyi bir kitap olmasını sağlar. Yazarların özgeçmişini incelemenizde kitap hakkında bir fikir sağlayacaktır. Dil ve anlatım özelliklerini bilen, Türkçeyi iyi kullanan ve yazan yazarların kitapları daha akıcıdır. Çeviri kitap satın alınacaksa yazarın çeviri yaptığı dille ilgili bilgi ve becerisi göz önüne alınmalıdır. Estetik özellikleri dikkate alan kitapları seveceksiniz, kâğıdın kalitesi, kapak tasarımının iyi olması okurken sevdiren özelliklerdir. Teorik bilgiler kadar pratik bilgileri de önemseyen kitaplarla uygulamaya dönük bilgiler kazanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.