sadsad x
asdasd
Felsefeye Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 928
ISBN: 9789752562370
Kapak: Ciltsiz
Douglas J. Soccio
Douglas J. Soccio
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Felsefeye Giriş Kısa Özet

  Yazar Douglas J. Soccio ile beraber, 3000 yıllık Batı felsefesi boyunca ortaya atılmış başlıca fikirlerin peşine takılıyoruz. Felsefi fikirlerin, içinde yaşadığımız zaman ve mekânda, hatta günlük hayatımızda bize neler söylediğini anlamaya çalışıyoruz. Hikmetin özünü bulmak için çıktığımız bu yolda bize, orijinal felsefe metinlerinden alınan metinlerle birlikte yazarın sohbet edermişçesine rehberliği eşlik ediyor.

  • Entelektüel tarihte paradigma oluşturmuş felsefe akımları ve filozofların tek tek ele alındığı 17 bölüm.
  • Fikirleri çağlar ötesinden günümüze kadar ulaşan Eflatun, Sokrat, Aristo ve Lao-Tzu gibi bilge-filozofların yanı sıra Kierkegeard’a ayrılmış bir bölüm ile 20. yüzyılın iki arketipik filozofu Wittgenstein ve Heidegger’in tartışıldığı bölümler
  • Renkli çizim ve fotoğraflar, derkenar sözlükleri, konu özetleri, tartışma soruları gibi eğitsel araçlar
  • Felsefe öğrencilerine yönelik pratik tavsiyeler ve kolaylaştırıcı yöntemler
  • Eleştirel gözle metin okuma ve yazı yazma stratejileri çerçevesinde, seçilen belli bir konuda alıntılama yapma prensipleri

  Bu kitabı *kulağa felsefi gelen şeyler* ile *gerçekte felsefi olanlar* arasındaki farkı anlamak için bir başlangıç yapma fırsatı olarak değerlendirmenizi tavsiye ederim.

  Douglas J. Soccio

  Üniversitede, Profesör Soccio’nun öğrencisi olmuştum. Tıpkı ders anlatırken zekâ ile espri anlayışını buluşturduğu gibi, kitabında da aynı üslubu yakalamış diyebilirim.

  Okuyucu yorumu

  Felesefeye Giriş dersi için bu kitabı tercih edecekseniz hem eğlenecek hem de gelmiş geçmiş başlıca filozofların düşüncelerini içeren nitelikli bir metin okuyacaksınız. Belli bir filozof işelenirken düşünceleri, günümüzde geçerli olan meselelerle ilişkilendiriliyor, Filozofun hayatı ve eserlerinden kesitler verilerek felsefesinin nasıl şekillendiği gösteriliyor.

  Jorge Guerro Sanches

Felsefeye Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.