sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 273
ISBN 9789758740925
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
28,70 TL %35
bkmkitap.com
Fiyatı
18,66 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Felsefe ve Ölüm Ötesi Kısa Özet

    Hayat ve ölüm, bir hakikatin iki yüzü ya da bir bütünün iki parçası. Birbirini çağrıştıran bu kavram çiftinden hayat, varlık sahnesine önce çıkmakla birlikte doğumdan itibaren ölümün tehdidi altındadır ve bu yüzden de ölüm insanoğlu için daima korku ve endişe kaynağıdır.

    Özellikle ölmek için doğduğuna inandığı halde bir başka hayata doğmak üzere öldüğüne inanmayanlar açısından ölüm, gerçekten korkunç bir olaydır. Adeta gölge gibi insandan hiç ayrılmayan ya da amansız bir hafiye gibi gece gündüz onu adım adım takip eden bu korkunç gerçeğin nerede, ne zaman ve nasıl ortaya çıkacağının bilinmeyişi, ölüm karşısında duyulan kaygıyı daha da artırmaktadır.

    Felsefe ve Ölüm Ötesi adlı bu çalışma, İslâm düşüncesinin ikisi felsefe, ikisi kelam geleneğine mensup dört büyük isminin, İbn Sina (ö. 1037), Gazzali (ö. 1111), İbn Rüşd (ö. 1198) ve Fahreddin Razi’nin (ö. 1210); ruhun mahiyeti, bedenle ilişkisi ve ahiret hayatı hakkındaki görüşlerini yansıtan toplam dokuz metnini ve tercümelerini içermektedir.

Felsefe ve Ölüm Ötesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.