sadsad x
asdasd
72,00 TL
50,40 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
21,60 TL
Faşizmin Analizi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 335
ISBN: 9789751037121
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Maria Antonietta Macciocchi
Maria Antonietta Macciocchi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Faşizmin Analizi Kısa Özet

    Faşizmin Analizi Maria-Antonietta Macchiocchi tarafından 1975 yılında Vincennes Üniversitesi’nde verilen ve kendi konularında uzman olan bilimadamlarının da katılımıyla gerçekleşen bir seminerden, faşizm ve yeni-faşizm incelemelerine yoğunlaşmış bir toplu çalışmadan doğmuştur.

    Faşizmin doğuşundan bu yana uzun yıllar geçse de insanoğlu hâlâ onunla uğraşıyor. Geçmişin korkulu düşleri, bu düşlerle beslenen baskıcı yönetimler günümüzde bile varlığını sürdürürken, insanlık adına utanç verici kalıntıların tam olarak temizlendiği söylenemez.

    Sekiz makaleden oluşan bu çalışmanın geniş bir bölümünü *kadınlar ve faşizm* meselesi, bir başka deyişle kadınların faşist yönetimler altındaki yaşamı ve bu yaşama nasıl razı edildikleri konusu oluşturuyor. Üzerinde pek fazla araştırma yapılmamış bu konunun yanı sıra faşizm karşısında işçi hareketlerinin yenilgisi, aydınların hareketsiz bırakılması, sinema ve propaganda ilişkisi gibi günümüzde bile geçerliliğini koruyan kavramların, aradan geçen bunca yılın ardından bile ilginizi fazlasıyla çekeceğini düşünüyoruz. Faşizmin Analizi ’ni Cemal Süreya’nın özenli çevirisiyle sunuyoruz…

  • 2. Hamur

Faşizmin Analizi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.