sadsad x
asdasd

Eyvah! Uçurtmam Kaçtı! (Ciltli)

Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 40
ISBN 9786055171735
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
26,76 TL %25
bkmkitap.com
Fiyatı
20,07 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Eyvah! Uçurtmam Kaçtı! (Ciltli) Kısa Özet

    Nural Birden yazdığı ve çizdiği bu kitabında; çocuklara rüzgarın nasıl meydana geldiği, doğanın yenilenmesine nasıl katkı sağladığı, insanlar için ne kadar yararlı olduğunu anlatıyor. Isı farklarıyla oluşan rüzgarın, doğaya ve insanlara faydalarını ve daha birçok bilgiyi heyecan dolu bir macera eşliğinde öğretiyor. Minik öğrenciler için kitabın son yapraklarında bir de sürpriz bulunuyor.

    Güneş, yemyeşil kırlarda insanların sıcağın tadını çıkarttıklarını görünce daha da ısı verir dünyaya. Sıcaklığın ani değişikliği ile genleşen havada rüzgar ortaya çıkar. Rüzgar, neşe içinde uçurtmasıyla oynayan Meltem'i farkedince daha kuvvetli eser. Uçurtma küçük kızın elinden kaçıp gider. Meltem rüzgarın arkasından çaresizce bakarken rüzgar onu elinden yakaladığı gibi gökyüzüne çıkarır. Birlikte uçurtmanın peşinden giderler.

    Hava tabakalarının arasına karışan Meltem yeryüzünü yukarıdan izlerken, doğa olayları hakkında bilmediklerini öğrenmeye başlar. Bir tarafta insanlar yel değirmenlerinde ekmek yapmak için buğday öğütürlerken, başka bir yerde ise rüzgar santrallerinde elektrik üretilmektedir. Meltem'le arkadaş olan Rüzgar ona doğa olaylarını anlatır ve uçurtmasına kavuşması için yardım eder.

Eyvah! Uçurtmam Kaçtı! (Ciltli) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.