Eyvah! Uçurtmam Kaçtı! Ciltli

Abm Yayınevi

Nural Birden Akca

124,90 TL
89,93 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
34,97 TL
Eyvah! Uçurtmam Kaçtı! Ciltli Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 40
ISBN: 9786055171735
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
satis-icon
Satış Rakamları 3 adet satılmıştır.
Nural Birden Akca
Nural Birden Akca
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Eyvah! Uçurtmam Kaçtı! Ciltli Kısa Özet

    Nural Birden yazdığı ve çizdiği bu kitabında; çocuklara rüzgarın nasıl meydana geldiği, doğanın yenilenmesine nasıl katkı sağladığı, insanlar için ne kadar yararlı olduğunu anlatıyor. Isı farklarıyla oluşan rüzgarın, doğaya ve insanlara faydalarını ve daha birçok bilgiyi heyecan dolu bir macera eşliğinde öğretiyor. Minik öğrenciler için kitabın son yapraklarında bir de sürpriz bulunuyor.

    Güneş, yemyeşil kırlarda insanların sıcağın tadını çıkarttıklarını görünce daha da ısı verir dünyaya. Sıcaklığın ani değişikliği ile genleşen havada rüzgar ortaya çıkar. Rüzgar, neşe içinde uçurtmasıyla oynayan Meltem`i farkedince daha kuvvetli eser. Uçurtma küçük kızın elinden kaçıp gider. Meltem rüzgarın arkasından çaresizce bakarken rüzgar onu elinden yakaladığı gibi gökyüzüne çıkarır. Birlikte uçurtmanın peşinden giderler.

    Hava tabakalarının arasına karışan Meltem yeryüzünü yukarıdan izlerken, doğa olayları hakkında bilmediklerini öğrenmeye başlar. Bir tarafta insanlar yel değirmenlerinde ekmek yapmak için buğday öğütürlerken, başka bir yerde ise rüzgar santrallerinde elektrik üretilmektedir. Meltem`le arkadaş olan Rüzgar ona doğa olaylarını anlatır ve uçurtmasına kavuşması için yardım eder.

  • 2. Hamur

Eyvah! Uçurtmam Kaçtı! Ciltli Hakkında Yorumlar