Excel ve SPSS Uygulamalı İşletme İstatistiği

Nobel Akademik Yayıncılık

Ejder Ayçın

329,00 TL
269,78 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
59,22 TL
Excel ve SPSS Uygulamalı İşletme İstatistiği Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Bilgisayar Kitapları
Sayfa Sayısı: 506
ISBN: 9786053209843
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2018
satis-icon
Satış Rakamları 77 adet satılmıştır.
Ejder Ayçın
Ejder Ayçın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Excel ve SPSS Uygulamalı İşletme İstatistiği Kısa Özet

  İstatistik; belli bir konuda veri toplama, veriyi sınıflandırma, analiz ederek anlamlandırma, açıklama ve değerlendirip yorumlayarak konu ile ilgili sonuç çıkarmayı, bilgi edinmeyi ve/veya karar vermeyi kolaylaştıran disiplinler arası bir bilimdir. Biyolojiden kimyaya, çevre bilimlerinden ekonomiye, sosyolojiden uzay bilimlerine, tıptan aktüeryaya kadar birçok alanda yürütülen çalışmalarda yararlanılan istatistiki yöntemler, akademik hayatın dışında iş dünyasında da sıklıkla uygulanmaktadır. Bu noktada istatistik okuryazarlığının öneminin arttığı görülmektedir.

  *İşletme İstatistiği* kitabında temel istatistiki kavramlar, konular ve analizler işletmecilik alanı ile ilişkilendirilerek örneklendirilmeye çalışılmıştır. Bölüm sonlarında Excel ve SPSS uygulamaları ile istatistik ile ilgili teorik bilgilerin gerçek kullanıcılar tarafından daha hızlı, etkin ve yaygın bir şekilde kullanılması hedeflenmiştir.

  Kitap, üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakültesi bünyesindeki bölümlerde ders kitabı olarak okutulabileceği gibi, çalışma hayatı için bir başucu kitabı olarak da değerlendirilebilir.

  *Bilgi, ne bildiğimizi ve de ne bilmediğimizi bilmektir. Bildiklerimiz ile neyi bilmediğimizi keşfederiz, böylece bilgi genişler. Daha fazla bilgi ile daha fazla bilmediğimizi bilmeye başlarız. Böylece bilgi durmadan genişler.

  Bütün bilgi, son tahlilde, tarihtir.
  Bütün bilimler, özetle matematiktir.
  Bütün yargılar, özünde istatistiktir.*

  -C. Radhakrishna Rao

 • 1. Hamur

Excel ve SPSS Uygulamalı İşletme İstatistiği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.