sadsad x
asdasd
29,00 TL
18,85 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
10,15 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Evren Kaç Yaşında? Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 365
ISBN: 9786051712048
Kapak: Ciltsiz
David A. Weintraub
David A. Weintraub
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Evren Kaç Yaşında? Kısa Özet

  Gökbilimciler yıldızları laboratuarlarına getiremezler, sıcaklıkları değiştiğinde nasıl davrandıklarını görmek için yıldızları ısıtıp soğutamazlar, gökadaları kesip açarak çekirdeklerine bakamazlar. Gökbilimciler yalnızca evrenin sunduklarını alıp bundan en iyi şekilde yararlanabilirler.

  En sonunda 20. yüzyılın son çeyreğinde bilim insanları Doppler kaymaları, radyoaktivite ve nükleer füzyon gibi son modern kavramlarla ilgili bilgilerini yıldızların ölçülmüş özelliklerine uygulayabildiler ve daha önce yanıtlanamayan çok çeşitli soruların yanıtları gökyüzünden yağmaya başladı. Bu kanıt seli sonunda düşünülebilecek en büyük ölçekteki hayret uyandırıcı ve zorlukla kazanılan bir entelektüel zafere yol açtı. Bu insanlığın zihnini meşgul etmiş en temel sorulardan birinin cevabıydı: Evren kaç yaşında? Artık bu sorunun cevabının 13,7 milyar yıl olduğunu biliyoruz. Bu kitap bu muhteşem bilginin öyküsünü anlatıyor.

  "Kozmosun yaşına dair ortaya atılan kuramlar yüzyıllar boyunca şekillendi. Weintraub'un kitabı bu sürecin bilimsel anlatımını
  harika bir şekilde sunuyor."

  - Nature

  "Weintraub modern astronomiyi herkesin anlayabileceği bir düzeye çekmiş."

  - Alastair Gunn, BBC Sky at Night Magazine

  "Bu harika dedektiflik öyküsü astronomideki en zorlu gizemi açıklığa kavuşturuyor."

  - Choice

  "Belki yanıtı biliyorsunuz, ama bu yanıta nasıl ulaşıldığını konunun uzmanı David Weintraub olağanüstü bir açıklıkla anlatmış."

  - Michael Brooks, New Scientist

Evren Kaç Yaşında? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.