80,00 TL
52,80 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
27,20 TL
Evanjelizm Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İnanç Ve Mitoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786052280089
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Ahmet Seyrek
Ahmet Seyrek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Evanjelizm Kısa Özet

  Evanjelistler, Hristiyanlığın vaftiz töreniyle çocuğa geçmediğine, yol gösteren bir Evanjelist rahip sayesinde kişinin yeniden doğacağına, bu sayede de insanın İsa Peygamberle buluşup tekrar dirileceğine inanıyorlar. Buna da Born Again (Yeniden Doğuş) demekteler.

  Bu isimle üniversitede dernekler kuruyor, televizyon başta olmak üzere radyo, internet, gazete ve bilgisayar oyunlarıyla kendilerine daha çok yandaş arıyorlar. Hedefleri de dünyayı kurtarabilmek için, dünyayı yönetmek. Evanjelist geleneğe göre, kıyametin kopmasından önce İsa yeryüzüne ikinci kez gelecek ve az sayıdaki yeniden doğuşçu Hristiyan’ın ruhları semaya yükselecek. İsa Peygamberin dönebilmesi ise yeryüzünde sahnenin hazırlanmasına bağlıdır.

  Bu sahnenin hazırlanması için Yahudilerin Filistin’e dönüp İsrail devletini kurmaları, Kudüs’ü başkent yapmaları, Mescidi Aksa’nın yerine III. Süleyman Mabedi’nin inşa edilmesi, bunun için de İsrail’e yardım etmek, kıyametin çabuklaştırılması için ne gerekiyorsa yapmak gerekiyor.

  Hareketin önde gelen isimleri arasında, eski ABD Başkanı Bush’un da akıl hocalığını yapan Jerry Falwell, Pat Robertson, Franklin Graham ve Jerry Vines’ı saymak mümkündür. Amerika’daki Hristiyan sağın, Cumhuriyetçi Parti’nin ve eski Başkan Bush’un büyük ölçüde bu isimler tarafından yönlendirildiğini bilinmektedir.

 • 2. Hamur

Evanjelizm Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.