sadsad x
asdasd
20,00 TL
14,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Estetize Edilmiş Yaşam Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9789751036377
Kapak: Ciltsiz
Walter Benjamin
Walter Benjamin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Estetize Edilmiş Yaşam Kısa Özet

  Ünsal Oskay, bu derlemesinde, Benjamin üzerine yazdığı iki makalesini, Benjamin’in *Alman Faşizminin Kuramları* başlıklı incelemesiyle Ansgar Hillach’ın bu inceleme hakkındaki bir değerlendirmesini ve yine Benjamin’in *Tarih Üzerine Tezler* adlı çalışmasını *Alman Faşizminin Kuramları* ekseninde bir araya getiriyor.

  Kitabın merkezini oluşturan Benjamin’in Alman faşizminin oluşumuna ve yükselişine getirdiği özgün yorumlar, eleştirel teori dünyasında önemli bir yere ve değere sahiptir. Yaşadığımız tarih döneminin olumsuzlukları karşısında neler yapılması gerektiğini; özgürleşim beklentilerimizi canlı tutabilmek ve tarihin akışına belirli bir oranda da olsa etkide bulunabilme olanaklarını bütünüyle heder etmemek için, neler yapılabileceğini görebilmek adına Estetize Edilmiş Yaşam  ayrıca dikkat çekmektedir.

  *Benjamin, bu kitapta inceleyeceğimiz Alman Faşizminin Kuramları’nda, kendi zamanı olan bir tarih döneminde yaşanmış ‘Faşizm’ olgusunu açıklığa kavuşturmaya çalışıyor. Faşizmi de, faşizmin geniş sayıda insanlar tarafından kabul edilebilme koşullarını da, ‘faşizmin’ bilinen dar analiz sınırlarını aşarak ele almak gerektiğini gösteriyor bize. Benjamin’e göre, faşizmin oluşumu da, topluma kendini kabul ettirebilmesi de, modern toplumların kültür yaşamının kendi işleyişinden ve işlevlerinden yararlanarak olmaktadır.*

  - Ünsal Oskay

Estetize Edilmiş Yaşam Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.