sadsad x
asdasd

Esbab-ı Mucibe’den Retoriğe Hukukta Gerekçe

Yeditepe Üniversitesi Yayınevi
150,00 TL
120,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
30,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Esbab-ı Mucibe’den Retoriğe Hukukta Gerekçe Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Ders Kitapları
Sayfa Sayısı: 1588
ISBN: 9789753070768
Kapak: Ciltsiz
Hilmi Şeker
Hilmi Şeker
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Esbab-ı Mucibe’den Retoriğe Hukukta Gerekçe Kısa Özet

  İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 22. Hukuk Dairesi Başkanı Hâkim Hilmi Şeker’in Yeditepe Üniversitesi Yayınevi tarafından yayımlanacak Esbab-ı Mucibe’den Retoriğe Hukukta Gerekçe adlı eseri bu ay raflarda yerini alacak.

  Esbab-ı Mucibe’den Retoriğe Hukukta Gerekçe adlı eser sekiz bölümden oluşuyor: Hukuksal Dizgede Gerekçe; Hukuk Öğretisinde Gerekçenin Görünümü; Gerekçeli Karar-Dil İlişkisi; Uygulamadaki Sapma Biçimleri ve Sapmaların Genetiği; Hakem ve Yabancı Mahkeme Kararlarının Tenfiz ve Tanınmasında Gerekçe; Gerekçeli Karar Hakkına Aykırılığın Etki ve Sonuçları; Yargıçların Sorumluluğu; Sapmaların Nedenleri.

  Hilmi Şeker, bu eserinde doğu kökenli olan gerekçe kavramının varoluşunu ve bunun sonucunda meydana gelen hukuki ve toplumsal değişimleri akıcı bir anlatımla okurlara sunuyor.

  Şeker, gerekçenin sağladığı yararın tek taraflı olmadığını, gerekçenin kültürel, politik ve ideolojik anlamda toplumdan etkilendiğini belirterek, gerekçenin devlet ve toplum arasındaki dengeyi sağladığını savunuyor. Gerekçenin toplumla bu kadar iç içe olmasının bir sonucu olarak tarih, sosyoloji ve felsefe gibi bilimlerden beslenerek zenginleştiğinin vurgulandığı bu eser, sadece hukuki açıdan değerli bir kaynak olmakla kalmıyor, aynı zamanda gerekçe kavramının tarihi ve felsefi boyutu hakkında bir başvuru kitabı olma özelliğini taşıyor

Esbab-ı Mucibe’den Retoriğe Hukukta Gerekçe Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.