sadsad x
asdasd
74,00 TL
59,20 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
14,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Erken Yunan Felsefesi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9789753971034
Kapak: Ciltsiz
John Burnet
John Burnet
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Erken Yunan Felsefesi Kısa Özet

  "Amacım erken İyonyalı öğretmenler ile dünyaya yeni bir şeyin-bilim dediğimiz şeyin- geldiğini ve ilkin onların Avrupa`nın o günden bu yana izlediği yolu saptamış olduklarını göstermek olmuştur, öyle ki bilimin `dünya üzerine Helenik yolda düşünmek` olduğunu söylemek onun yeterli bir betimlemesidir. Bu nedenledir ki bilim Yunanistan`ın etkisi altına girmiş olan halklar arasında olmanın dışında hiçbir zaman varolmamıştır.
  ...
  "Anımsanmalıdır ki bilim ve felsefe başladığı zaman dünya daha şimdiden çok yaşlıydı. Özel olarak Ege Denizi Neolitik cağdan başlayarak yüksek bir uygarlığın, Mısır ya da Babil uygarlıkları kadar eski, ve önemli olan pekçok noktada ikisinden de üstün bir uygarlığın yeri olmuştu. Sonraki günlerin Yunan uygarlığının başlıca bunun yeniden dirilişi ve sürdürülmesi olduğu her gün daha büyük bir açıklık kazanmaktadır.
  ...
  Yapıtlarını inceleyeceğimiz insanların her birinin bir İyonyalı olması dikkate değer bir olgudur. Yalnızca Akragaslı Empedokles bu kuralın dışındadır ve bu kuraldışı belki de gerçekte olmaktan çok görünürdedir."
  -John Burnet

Erken Yunan Felsefesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.