Erken Çocukluk Döneminde Gelişim

Eğiten Kitap

Mehmet Kanak

180,00 TL
140,40 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
39,60 TL
Erken Çocukluk Döneminde Gelişim Hakkında Bilgiler
Türü: İnsan ve Toplum ile Alakalı Aile ve Çocuk Kitaplar
Sayfa Sayısı: 0
ISBN: 9786054757992
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Mehmet Kanak
Mehmet Kanak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Erken Çocukluk Döneminde Gelişim Kısa Özet

    Gelişim yaşam boyu devam eden bir süreçtir ve gelişimde kritik dönemler vardır. Erken çocukluk yılları gelişim alanları açısından kritik dönemlerle doludur. Bu yüzdendir ki, erken çocukluk dönemi önemle üzerinde durulmasını gereken bir zaman dilimini içermektedir. Bu dönemlerdeki gelişim ileriki yılların başarısını ve yaşantısını önemli ölçüde etkileyeceğinden eğitimcilerin, anne babaların, öğretmen adaylarının ve yetişkinlerin bu konuda bilgi sahibi olması önemlidir.

    Erken çocukluk döneminde gelişim, alanlara göre ve dönemler şeklinde incelenmektedir. Gelişim bilişsel, dil, fiziksel, motor, kişilik, sosyal, duygusal, ahlak ve cinsel gelişim alanlarını kapsamaktadır. Gelişim alanları da gelişim dönemlerine ayrılır. Gelişim Dönemleri içerisinde doğum öncesi gelişim, bebeklik dönemi ve ilk çocukluk dönemleri erken çocukluk dönemi içinde yer alır. Erken çocukluk dönemi sekiz yaşa kadar olan zamanı kapsar. Orta çocukluk dönemine geçiş süreci de erken çocukluk dönemi içinde yaşanır. Bu geçişin daha uyumlu bir atmosfer içinde gerçekleşmesi bu dönemlerin özelliklerinin iyi tanınmasıyla gerçekleşecektir. Erken çocukluk dönemi içinde okul öncesi dönem çok önemli gelişimlerin yaşandığı bir zaman dilimi olduğu için okul öncesi öğretmenlerin bu konuda yeterli bilgiye sahip olmaları ve alanda iyi yetiştirilmiş olmaları gerekir. Bu açıdan bu kitap alanda önemli bir katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

    Erken çocuklukta gelişim kitabı, gelişim alanlarına göre hazırlanmış ve içeriğinde dokuz bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerde, gelişim alanı tüm boyutlarıyla ve gelişim kuramcılarının görüşleriyle ayrıntılı bir biçimde ele alınmıştır.

  • 2. Hamur

Erken Çocukluk Döneminde Gelişim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.