sadsad x
asdasd

Engelli Bireylerin Sosyal Medya Kullanmaları Üzerine Bir Araştırma

Hiperlink Yayınları

Ayşe Demir

60,00 TL
46,20 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
13,80 TL
Engelli Bireylerin Sosyal Medya Kullanmaları Üzerine Bir Araştırma Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyal Medya ve İletişim Kitapları
Sayfa Sayısı: 194
ISBN: 9786052818640
Kapak: Ciltsiz
Ayşe Demir
Ayşe Demir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Engelli Bireylerin Sosyal Medya Kullanmaları Üzerine Bir Araştırma Kısa Özet

  Geçmişten günümüze kadar uzanan zaman diliminde kitle iletişim araçları, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte kendini sürekli geliştirerek ve yenileyerek büyük bir ivme kazanmıştır.

  21. yüzyıl bilişim çağının en önemli iletişim araçları olarak kabul edilen sosyal medya, tüm bireylerin yaşantısında önemli bir yer edinmiştir. Sosyal medya, bireylerin yaşantısına ekonomik, siyasi, kültürel vb. birçok açıdan etki etmektedir. Özellikle engelli bireylerin sosyal sermayelerini arttırmada ve toplumla bütünleşmesinde sosyal medya önemli bir araç olarak görülmektedir.

  Sosyal medya araçları, engelli bireylerin iletişimini arttırmada, sosyalleşmesinde, bilgiye ulaşmasında ve daha birçok konuda farklı imkânlar sunmaktadır.

  Engellilik ve engelli birey olma insanlık tarihinin en eski olgularından biri olarak kabul edilmektedir.

  Engellilik olgusunun, tarih boyunca toplumların geçirdiği değişim ve gelişim evreleriyle birlikte farklı düşünce sistemleri içinde ele alındığı, değerlendirildiği görülmüştür.

  Engellilik üzerine yapılan çalışmaların, engelli bireylerin yaşantısına olumlu yönde katkı sağladığı düşüncesinden hareketle, engellilik olgusunun, birçok açıdan ile alınması gereken multidisipliner bir yaklaşım olarak görülmesi gerekmektedir.

  Araştırmada, engelli bireylerin bilgi birikimlerinden, deneyimlerinden faydalanılarak, sosyal medya kullanmalarıyla ilgili görüş ve düşünceleri ele alınmıştır.

Engelli Bireylerin Sosyal Medya Kullanmaları Üzerine Bir Araştırma Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.