100,00 TL
71,00 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
29,00 TL
En Uzun Gün Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye Siyaseti ve Politikası Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786050630886
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 15 adet satılmıştır.
Kemal Anadol
Kemal Anadol
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • En Uzun Gün Kısa Özet

  Kemal Anadol, bu kitabında toplumsal belleğe önemli katkılarda bulunuyor. İçinde yaşadığı olayların hiçbir yerde yayımlanmamış ayrıntılarını anlatıyor.
  - Hızla diktatörlüğe giden Demokrat Parti ve Menderes iktidarına karşı direnen üniversite gençliği… 28/29 Nisan 1960 olayları. Ankara Kızılay Meydanı’nda gerçekleşen 555 K .
  - 12 Eylül faşizmine karşı namuslu ve örnek mücadele veren aydınlar… Sıkıyönetim Mahkemesinde görülen Barış Derneği Davası’ndaki unutulmaz hukuk savaşımı.
  - Aliağa Gencelli’de Japon şirketlerine ve ANAP iktidarına karşı verilen çevre ve hukuk mücadelesi. İzmir’den Aliağa’ya ulaşan insan zinciri! Zaferle sonuçlanan hukuk kavgası…
  - TBMM’de, 21 Kasım 1990 tarihli oturumda Kenan Evren hakkında gerçekleşen ilk suç duyurusu.
  - 1 Mart Tezkeresinin reddi. TBMM’de, emperyalizme direnen CHP Grubunun öncülüğünde gerçekleşen başarılı sonuç. Olayların perde arkası ve bugüne kadar bilinmeyen ayrıntılar…
  - Fetullah Gülen çetesinin ele geçirdiği güvenlik ve yargı… Çetenin başlatacağı kumpas davalarının işaret fişeği, Van 100. Yıl Üniversitesi ve Rektör Yücel Aşkın davalarının perde arkası.
  - 17 Mayıs 2006 günü Danıştayda işlenen cinayet! İkinci Kubilay Olayı’nın Meclis’e yansımaları… Failleri yargılanan davanın Ergenekon hukuk faciasına uzanan akıbeti!
  - Medya marifetiyle yıllardır toplumda yaratılan yanlış ve uydurma algı: 2007 Cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 krizinin gerçek öyküsü.
  - Obama’nın konuşma yaptığı TBMM’den görüntüler. Başkanın Türkiye’den istedikleri… Meclis’ten ayrılırken tüm partilerin aksine ayağa kalkmayan CHP Grubu.
  - 2009’da AKP Hükümeti’nin Meclis’ten geçirmek istediği Mayın Temizleme Yasa Tasarısı. Bu yasaya karşı, muhalefet bloğunun verdiği büyük mücadele…
  Ülkenin yazgısını etkileyecek olayların içyüzü…
  Kemal Anadol, anılarında, yaratılan algıların tersine gerçekleri belgeleriyle sergiliyor.

 • 2. Hamur

En Uzun Gün Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.