En Çok Satan Tarihi Roman Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 45 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 45 ürün görüntüleniyor.

Tarihi Roman Nedir?

Konularını geçmişten alan tarihi olay ve kişilerin anlatıldığı edebiyat türüdür. Tarihi romanın özelliklerine baktığımızda geçmişi bugünün gözüyle değil, o günlerin gözüyle, havasıyla, kıyafetleriyle, konuşmalarıyla, töresiyle anlatması beklenir. Romancının derin bilgilerle kendini donatması gerekir ki anlattığı dönemi tüm ayrıntılarıyla, renkleriyle doğru bir şekilde anlatabilsin. Tarihi romanlarda bir milletin tarihinde etkili olan olaylarla birlikte öne çıkan kahramanın, komutanın, padişahın kişilik ve kahramanlıkları da anlatılır. Bir anlamda tarihi romanların biyografi özelliği de vardır. En çok merak edilen tarihi dönem kişi ve olaylara baktığımızda Sultan Alparslan, Çanakkale Savaşları, Kurtuluş Savaşı ve Mustafa Kemal Paşa, Padişah Abdülhamid Han, Selahaddin Eyyübi, Osmanlı Devleti’nin Kuruluşu, Haşhaşi Tarikatı Lideri Hasan Sabbah öne çıkan tarihi kişiliklerdir. Tarihi Romanlara örnek verilirse; Ruh Adam, Deli Kurt, Diriliş Çanakkale 1915, Küçük Ağa, Osmancık, Devlet Ana, Katre - i Matem, Sultanı Öldürmek, Şu Çılgın Türkler bu türde en bilinen kitaplardır.

Bu Başlıklardaki Kitapları Çok Seveceksiniz!

Kitapseverlere yol gösteren başlıklarda kitapları listeledik. İlgi duyduğunuz türdeki kitaplara başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu listelerde severek okuduğunuz yazarların diğer kitaplarını bulabilirsiniz. Okurken büyük bir keyif aldığınız kitabın başkalarınca da çok okunduğunu görünce sizinle aynı duyguları yaşayan insanların ne çok olduğunu görebilirsiniz. Bu kategorilerde dünya klasiklerini de bulacaksınız, sizden uzak coğrafyalarda yaşayan insanların yaşamlarına tanıklık edeceksiniz, dünyayı tanımanın, dünya vatandaşı olmanın evrensel değerleri benimsemenin bir yolu da klasik kitaplardır. Klasik kitaplarla bakış açınızı genişleteceksiniz. Bu listelerde Türk klasikleriyle de karşılaşacaksınız. Kendini tanımanın kendi kültürünü tanımanın yollarından biri olan yerel kitaplarla içgörü kazanacaksınız.

En İyi Fiyatta Tarihi Roman Kitapları

En iyi fiyata Tarihi Roman kitaplarını Bkm kitapta bulacaksınız. Tatlı zaman geçirmenizi sağlayan kitapları size ulaştırmakla kalmıyoruz, kitabı alırken de sizi gülümsetiyoruz. Onlarca yayınevinin binlerce kitabını en uygun fiyata hızlıca sizin ayağınıza teslim ediyoruz. İstediğiniz ödeme yöntemiyle Havale / Eft / Kredi Kartı / Banka Kartı / Kapıda Ödeme seçenekleriyle size kolay ve güvenli bir ödeme sunuyoruz. Bkmkitap.com’u takip ederek yapılan kampanyalardan yüksek indirimlerle kitap alabilirsiniz. Yayınevlerine, yazarlara ve kitaplara özel indirim fırsatlarını da kaçırmayın! Fiyat alarm butonuna tıklayın, kitabın fiyatını indirdiğimizde biz size haber verelim. Bkm Kitapla okumak çok güzel!

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.