sadsad x
asdasd

En Çok Satan Bilim Kurgu Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 49 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 49 ürün görüntüleniyor.

Bilim Kurgu İnsanoğlunun Potansiyelini Varabileceği Nokta

Her nedense bazı insanlar bilimkurgu deyince uzak duruyor. Yaşadıkları dünyayla gerçek olmayan dünyayı ilişkilendiremiyor olmaları nedenlerinden biri olabilir. Bilimkurgu kitaplarına bakıldığında ise insanoğlunun potansiyelinin varabileceği noktayı araştıran kitaplar. Bundan 50 – 100 sene önce yazılan bilim kurgu kitapları bugün kullandığımız aletleri öngörebilmişlerdir. Bu haliyle gerçek yaşama öngörüde bulunan bir özelliği var. Tamamen gerçek olmayan bir dünya diye nitelersek bilim kurgu kitaplarını yanılmış oluruz.

Çocukken kurduğumuz hayallerin bir uzantısıdır bilimkurgu kitapları. Görüş alanımızın dışında sevmediğimiz şeyleri deneyimlemek için bir başlangıç olsun bu kitaplar. Sorumluluklarıma ara verebileceğimiz bir kaçış kapısı olsun Bilim Kurgu.

Bilim Kurgu Kitapları Nedir?

Düşler yoluyla oluşturulan gelecek zamana dair öngörüde bulunan kitap türüdür. İçerdiği konular itibariyle uzay savaşları, yıldızlarda yaşayan uygarlıklar, geçmiş ve gelecek zamanda yolculuk, dev robotlar, yapay zekâ, insanlarla makineler arasındaki ilişkiler savaşlar, bilimsel gelişmeler bilim kurgu kitaplarının konularıdır. Teknolojik gelişmeler bilimkurgu kitaplarında önemli bir yer alır. Teknoloji bilimkurgu kitaplarını etkilediği gibi bilim kurgu kitapları da teknolojiyi etkilemektedir.

Bilim kurgu kitapları bir tasarımdır. Yazar gelecekte olmasını istediği dünyayı inşa ettiği gibi gelecekte olan dünyayı da inşa eder. Geleceğe iyimser bakan yazarlar insana güvenir, akıl gücüyle insanın dünyayı daha güzel bir yer haline getirebileceği savunur. Karamsar bakan yazarlar ise gelecekte olabilecek dünyayı çizerler: Nükleer patlamalar, tsunami, savaşlar, makinenin insana hükmetmesi, korkulu ve karanlık bir geleceğin çok yakın olduğunu savunurlar. Bilim kurgu türünün en çok okunan yazarları Aldous Huxley, George Orwell, Golding, Jules Verne, H. G. Wells, Ray Bradbury, Dougles Adams, Arthur Clarke kitaplarıyla bu türün başarılı örneklerini vermişlerdir ve kitapları bir klasik halini almıştır.

Bu Başlıklardaki Kitapları Çok Seveceksiniz!

Kitapseverlere yol gösteren başlıklarda kitapları listeledik. İlgi duyduğunuz türdeki kitaplara başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu listelerde severek okuduğunuz yazarların diğer kitaplarını bulabilirsiniz. Okurken büyük bir keyif aldığınız kitabın başkalarınca da çok okunduğunu görünce sizinle aynı duyguları yaşayan insanların ne çok olduğunu görebilirsiniz. Bu kategorilerde dünya klasiklerini de bulacaksınız, sizden uzak coğrafyalarda yaşayan insanların yaşamlarına tanıklık edeceksiniz, dünyayı tanımanın, dünya vatandaşı olmanın evrensel değerleri benimsemenin bir yolu da klasik kitaplardır. Klasik kitaplarla bakış açınızı genişleteceksiniz. Bu listelerde Türk klasikleriyle de karşılaşacaksınız. Kendini tanımanın kendi kültürünü tanımanın yollarından biri olan yerel kitaplarla içgörü kazanacaksınız.

En İyi Fiyatta Bilim Kurgu Kitapları

En iyi fiyata Bilim Kurgu kitaplarını Bkm kitapta bulacaksınız. Tatlı zaman geçirmenizi sağlayan kitapları size ulaştırmakla kalmıyoruz, kitabı alırken de sizi gülümsetiyoruz. Onlarca yayınevinin binlerce kitabını en uygun fiyata hızlıca sizin ayağınıza teslim ediyoruz. İstediğiniz ödeme yöntemiyle Havale / Eft / Kredi Kartı / Banka Kartı / Kapıda Ödeme seçenekleriyle size kolay ve güvenli bir ödeme sunuyoruz. Bkmkitap.com’u takip ederek yapılan kampanyalardan yüksek indirimlerle kitap alabilirsiniz. Yayınevlerine, yazarlara ve kitaplara özel indirim fırsatlarını da kaçırmayın! Fiyat alarm butonuna tıklayın, kitabın fiyatını indirdiğimizde biz size haber verelim. Bkm Kitapla okumak çok güzel!

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.