En Çok Satan Aksiyon Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 49 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 49 ürün görüntüleniyor.

Macera Kitapları Nelerdir?

Macera kitapları, içerisinde riskin olduğu, günlük yaşam içerisinde sıklıkla rastlanmayan, şaşırtan, değişik ve esrarlı olayların konu edildiği edebi kitap türleridir. Bu tür kitaplarda olaylar, okuyucunun şaşırmasına ve heyecanlanmasına neden olmaktadır. Kahramanları her an çok hareketli, gözü açık, cesur ve güçlüdür. Macera kitaplarında olayların işlendiği mekân da sık sık değişmektedir. Macera kitaplarının bir diğer adı da serüven romanlarıdır. Macera kitapları yediden yetmişe herkesin severek okuyabileceği bir tür olmakla beraber içerisinde çok sayıda konu barındırmaktadır. Macera kitapları deyince akıllara ilk olarak şu eserler gelmektedir:

 • Don Kişot: Kitapta, Don Kişot ve Sancho’nun macera dolu hikayesi konu edinmektedir. Kitabın ana fikri ise sınıf ve değer arasında bulunan ayrımdır. Don Kişot, Kuzey ve Güney İspanya’ya seyahat ederek şeytani güçlere karşı kafa tutmaktadır.
 • Sherlock Holmes’un Maceraları: Kitap toplam 11 öyküden oluşmaktadır. Sherlock Holmes’un gençlik dönemlerinden beri suçla olan mücadelesi ve kariyeri gibi konular ele alınmaktadır. Holmes, zekasını kullanarak büyük maceralara atılmaktadır. Dedektiflik konularının ele alındığı Sherlock Holmes serisi roman ve hikayelerinin bulunduğu kitaptan oluşmaktadır.
 • Deliliğin Dağlarında: Bir grup üniversiteli araştırmada bulunmak amacıyla Antartika’ya seyahat etmektedir. Yapmış oldukları çalışmalarda çok sayıda jeolojik bulgular elde etmişlerdir. Kimsenin daha önce farkına varmadığı bu bulgular normalmiş gibi dursa da aslında tehlikeli olan “Yüce Eskiler” denilen bir şehri keşfetmişlerdir.

Büyük bir zevkle okunan macera kitapları, okurların hayal dünyalarında başka bir kapının aralanmasına neden olmaktadır. Macera kitapları okuyan insanlar bir nebze de olsa stresten ve gerçek dünyanın yorgunluğundan uzaklaşabilmektedir. Macera kitapları, heyecanlandırıcı ve gerilim içinde tutan olağanüstü olaylar üzerine kurulmaktadır.

En İyi Macera Kitapları Nelerdir?

Macera kitapları okurları içinde bulundukları dünyadan daha başka bir dünyaya götürmektedir. Okurların daha önce  okuduğu ancak yeniden okumayı arzuladığı, günümüzde halen geçerliliği bulunan macera kitapları bulunmaktadır. En iyi macera kitabı deyince akla gelen bu kitaplar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Da Vinci Şifresi: Langdon ve Fransız kriptoloji uzmanı Sophie Neveu, ceset etrafında bulunan izlerin peşinden giderek garip ve esrarengiz olaylara tanıklık etmeye başlamıştır. İpuçlarının onları Da Vinci’nin tablosuna sürüklediklerini fark etmişlerdir. Bu büyük sır herkesin gözü önünde olan bir yerde, Mona Lisa tablosu içerisinde gizlidir.
 • Harry Potter: Macera fantastik kitaplar arasında bulunan “Harry Potter”, ismini ana karakterinin adından almaktadır. Ana karakter olan Harry, sıradan hayatına devam ederken, baykuşla gelen bir mektup sonrasında hayatı tamamen değişecektir. Başvuru yapmadığı halde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na kabul edilmiştir. Bu okulda oldukça ilginç dersler alacak ve iki arkadaşıyla beraber maceradan maceraya atlayacaktır. Yaşayıp öğrendiklerinden dolayı küçük yaşlarda deneyimli bir büyücü olan Harry Potter seri boyunca olayların merkezinde yer almaktadır. Bu macera kitabı toplam yedi seriden oluşmaktadır. Dünyada en çok okunan kitaplar arasında yer alan bu serinin aynı zamanda sinema uyarlaması da sevenleriyle buluşmuş ve seyirciler tarafından tam not almıştır. Harry Potter, macera kitapları serisi ile her kitabında okurlarını farklı olaylarasürüklemektedir.
 • Yüzüklerin Efendisi: Son yüzyılın en fazla okunan kitapları arasında ilk sıralarda yer alan Yüzüklerin Efendisi’nde cüceler, elfler ve insanlar üç büyük ırktır. Bunların yanı sıra hobbitler, orklar gibi kendine has özellikleri bulunan ırklar da mevcuttur. İktidar ve savaş üzerine kurulan bu roman, yüzüğün yok edilmesi için yola çıkan Frodo ve arkadaşı Sam’in macera dolu hikayesini konu edinmektedir.
 • Hobbit: “Yüzükler Efendisi” serisinin devamı niteliğinde olan bu kitap, Bilbo Baggins’in maceralarını konu edinmektedir. Bilbo Baggins, büyücü Gandalf ve cüceler ile beraber, cücelere ait olan hazineyi kötü ejderha Smaug’dan geri almak için istemediği bir maceraya atılmaktadır.
 • Jurrasic Park: Crichton’un 1983 senesinde bir dinozor yaratan yüksek lisans öğrencisi hakkında yazmış olduğu kurgu kitabıdır ve doğa parkında geçen maceraları anlatmaktadır. Dinozor ve kayıp bir dünyaya yapılmış olan genetik çalışmasının anlatıldığı bu kitap halen çok okunanlar listesinde yer almaktadır.
 • Pi’nin Yaşamı: Beyazperdeye de uyarlanan kitabın filmi birçok dalda Oscar ödülü kazanmıştır. Macera kitabı olan “Pi’nin Yaşamı” denizlerde geçmektedir. Bir yük gemisinin talihsiz bir şekilde batması sonrasında, bir filika ucu bucağı olmayan, ıssız Pasifik Okyanusu’na savrulmuştur. Hayatta kalmayı başarabilen mürettebat arasında sırtlan, bacağı kırık zebra, orangutan, Richard Parker isminde üç yüz kilo olan bir Bengal kaplanı ve Pi isimli 16 yaşındaki Hintli bir çocuk bulunmaktadır. Pi’nin macera dolu hayatta kalma hikayesi çok okunan kitaplar arasında oldukça popüler bir eserdir.

Macera kitapları, okurlar tarafından zevkle okunan eserler arasında yer almaktadır. Bu kitapların bu denli fazla okunuyor olmasının nedenleri arasında birbirinden farklı maceraların yer alması vardır. Maceradan maceraya koşan kahramanlar, okurların dikkatini çekmektedir. Bundan dolayı macera içeren kitaplar en fazla okunan kitaplar arasında yer almaktadır.

Macera Denilince Akla Gelen Romanlar Hangileridir?

Macera romanları içerik bakımından oldukça zengin eserlerdir. Okurların gözdesi durumunda olan macera romanları birbirinden farklı macera konularıyla herkesin ilgisini çekmektedir. Macera denilince kitapseverlerin akıllarına gelen romanları şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Robinson Cruose: Kitaba ismini veren ana karakter Robinson, macerayı çok seven birisidir. Bu tutkusundan dolayı liman üzerinden bir gemiye atlamış ve denizlere açılmıştır. Binmiş olduğu gemi fırtınadan dolayı batmıştır ve korsanlara yakalanmıştır. Günlerden bir gün tüm cesaretini toplayarak korsanların tutsağından kurtulmuştur. Issız bir adaya sürüklenmiş ve kendi başına hayatta kalmaya çalışmıştır. İlk zamanlarda yapmış olduğu tüm işlerde başarısız olan, ancak sonradan adaya uyum sağlayan Robinson’u macera dolu günler beklemektedir. Roman, Robinson’un hayatta kalma maceralarını anlatmaktadır.
 • Moby Dick: Tüm zamanların en fazla okunan romanları arasında kendisine yer bulmuş bir eserdir. “Pequod” isimli bir balina gemisinin son yolculuğu, balina avının nasıl yapıldığı ve geminin nasıl battığını konu edinen “Moby Dick”, balina avcılığı ile ilgili macera dolu hikayesiyle okurlara farklı bir dünyaya sunmaktadır.
 • Vahşetin Çağrısı: Ünlü yazar Jock London’un kaleminden çıkmıştır. London’un en çok okunan eserleri arasında bulunan roman, evcil olan bir köpeğin içinden gelen bir sesi dinleyerek, zamanla bir kurda dönüşmesini konu edinmektedir.
 • Huckleberry Finn’in Maceraları: Tom Sawyer'ın en iyi arkadaşı Huckleberry Finn’in maceraları anlatılmaktadır. Hack, Tom'la çok para kazandıktan sonra, Bayan Douglas ve kız kardeşi Bayan Watson ile yaşamaya başlamıştır. Kasabaya döndüğünde babası hacker'ın parasını almış ve onu kaçırmak istemiştir. Hack, fırsat bulunca babasından kaçmış ve adaya gitmiştir. Onun gibi bir kaçak daha bulunmaktadır. Bayan Watson'ın kölesi Jim. İki kaçak iyi anlaştır ve Jim'i kurtarmak için kuzey eyaletlerinde bir kano gezisine çıkmışlardır. Asıl macera bundan sonra başlayacaktır.
 • Yaşlı Adam ve Deniz: Romanda, Gulf Stream boyunca açık denizlerde balık tutarken dev bir kılıç balığından mustarip olan yaşlı bir Kübalı balıkçıyı, çok basit ve güçlü terimlerle anlatmaktadır.

Maceradan maceraya atlayan kahramanların yer aldığı bu romanlar tüm zamanların en fazla okunan eserleri arasında yer almaktadır. Ünlü macera kitapları, konusu bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Macera romanları, okurlarına farklı dünyalar sunmaktadır.

En Sevilen Macera Kitapları Nelerdir?

Her okurun severek okuduğu macera kitapları bulunmaktadır. Macera dolu kitaplar çoğu kişiye oldukça cezbedici gelmektedir. Farklı dünyalar ve karakterlerin konu edindiği en sevilen macera kitapları şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Açlık Oyunları: Macera aksiyon kitapları arasında yer alan bu eser, Panem isimli bir ülkede, her eyaletten kurayla seçilen ikişer kişinin oyun olarak tanıtılan hayatta kalma mücadelesini anlatmaktadır. Oyun bittiğinde ise sadece 1 kişi hayatta kalmaktadır.
 • Başlangıç: İnsanın nasıl var olduğu, nereden geldiği ve insanlığın sonunun nereye gittiğini anlatmaktadır. Dinlerin neden oluştuğu, nasıl ortaya çıktığı, gelişen teknolojiyle dinlerin nasıl ortadan kaybolacağı gibi konular ele alınmaktadır.
 • Alacakaranlık: Macera aşk kitapları arasında özel bir konuma sahip olan bu eser, bir vampir ve insanın aşkını konu etmektedir. Phoenix, Arizona’dan Forks, Washington’a yerleşen ve burada Edward Cullen isimli bir vampire aşık olarak hayatını tehlikeye atan 17 yaşındaki Isabella’nın hayatı anlatmaktadır.
 • Denizler Altında Yirmi Bin Fersah: Macera hikaye kitapları arasında kendisine yer bulan bu eser, savaşlar ve acımasız olaylar karşısında dünyayla irtibatını keserek küsen Kaptan Nemo’nun mürettebatı ile beraber Nautilus isimli denizaltı ile dünyanın bütün denizlerine seyahat etmesini anlatmaktadır.

En popüler macera kitapları arasında bulunan bu eserler, kitap tutkunları tarafından en fazla okunan romanlar arasında yer almaktadır. Okurlar tarafından tercih edilen bu kitaplar, macera türünün en fazla tercih edilen eserleri arasında yer almaktadır.

Yerli Macera Kitapları Nelerdir?

Macera romanı denilince akla her ne kadar dünya edebiyatından isimler gelse de, Türk edebiyatına ait olan eser de bulunmaktadır. Yerli macera kitapları, okurların eseri daha çok benimsemesine neden olmaktadır. Okurlar,son zamanlarda kendi yöresine ve coğrafyasına ait olan macera romanlarını okumayı daha çok tercih etmektedir. Türk macera kitapları denilince ilk sıralarda yer alan romanları şu şekilde listelenebilmektedir:

 • Gizemli Kitap: Sırlarla dolu bir kitap bulan iki genç, zamanla kaybolarak başka diyarlara gitmektedir. Geri dönmeleri için ise ölümsüzlüğü bulmaları gerekmektedir. Bunun için nefesleri kesen bir macera ve gizemli ülkelerin üzerinden geçecekleri son derece aksiyon dolu bir yolculuk onları beklemektedir.
 • Kuşatma 1453: Konstantiniyye şehriyle sınırlı durumda olan Doğu Roma İmparatorluğu’nun çaresiz kalışı, Latin istilasının Bizanslılarda bırakmış olduğu nefret ve bıkkınlık, gökten süzülecek Meryem’in şehri koruyacağı söylentileri ile kendisini avutan insanlar ve düşmanın hayallerini zorlayan bir donanma sahibi genç bir sultan olan Mehmet’in hikayesini anlatmaktadır.
 • Canavarlar Adası – Korku Tüneli: Bu macera kitabında canavarlaşan hayvanlar, uzaylılar ve komandolar yer almaktadır. Dünyadaki açlık sorunlarına çözüm bulmaya çalışan bir bilim adamı, onun amaçları doğrultusunda yönlendirmek isteyen uzaylılar ve canavarlaşan hayvanların yer aldığı küçük bir adada hikayeler gelişmektedir.
 • İstanbul Hatırası: Byzantion’dan İstanbul’a kadar gelen heyecan ağırlıklı, tarihi bir macera, yedi hükümdar, yedi kadim mekan, yedi esrarengiz olay ve ortada duran bir gerçek vardır. Değişik öykülerin eşliğinde, günümüz İstanbul’unun geniş bir panoraması oluşturulmaktadır.
 • Bir Cinayet Romanı: Bir matematik profesörü olan Emin Köklü, anne ve babasını trafik kazasında kaybeden, karısı tarafından terk edilen, tembelliği hayat gayesi haline getiren birisidir. Oldukça zeki olan Emin Köklü, gazetede okuduğu bir cinayeti çözmüştür ve emniyete bildirerek sır perdesinin aralanması için bir maceraya atılmaktadır.

Türk macera romanları, Türk edebiyatının usta isimleri tarafından kaleme alınmıştır. Eserler okurlarına farklı deneyimler sunmaktadır.

Gerilim ve Gizem İçeren Sürükleyici Macera Kitapları Hangileridir?

Macera kitapları içerisinde, macera ile beraber gerilim ve gizem içeren unsurlar da barındırmasıyla okuyucuların ilgisini daha fazla çekmektedir. Macera gizem kitapları denilince olmazsa olmazlar arasında gerilim unsuru bulunmaktadır. Gerilim ve gizemin yer aldığı sürükleyici macera kitaplarına aşağıda listelenmiştir:

 • Cehennem: Langdon, dünyanın geri dönülemeyen bir dönüşe girmesine engel olmaya çalışırken klasik sanat, gizli geçitler ve fütüristik bilimlerden oluşan bir tablonun içerisinde, oldukça zor bir düşmanla savaş vermektedir. Bir taraftan usta bir şekilde düzenlenen bulmacayı çözmeye çalışırken, diğer taraftan da kime güveneceği konusunda kararını vermek zorundadır.
 • Kızıl Nehirler: Kitap içerisinde sürekli artan gerilim, etkileyici karakterler ve korkutucu cinayetler yer almaktadır. İki güven veren polisin son derece gizemli ve karışık olan bir cinayeti çözmek için verdikleri çaba anlatılmaktadır.
 • Abum Rabum: Tokyo’dan Ortadoğu’ya kadar uzanan bir cinayeti sebebini araştırdığı esnada tarihi eser kaçakçıları ile yolu kesişen gazetecinin hikayesi anlatılmaktadır.
 • Labirent: Ölümcül Kaçış: Devasa bir labirentin tam ortasına bırakılan insanların buradan kurtulmaya çalışması konu edinmektedir. Hikayeyi etkili kılan unsur labirentin arkasında yatan
 • Medyum: Jack Torrance, alkol sorunu ve sinirli kişiliğinden dolayı öğretmenlik işini kaybetmiş bir yazardır. Alkolü gerisinde bırakarak kendisi ve ailesinin yaşamlarını düzen içerisine sokma uğraşları ve bu uğraşlar esnasında bir arkadaşının tavsiyesi üzerine dağda bulunan bir otelde bakıcılık işine onay vermesi sonrasında yaşadığı gerilim dolu maceralar anlatılmaktadır..
 • Kemik Torbası: Ünlü bir yazar olan Michael Noonan, eşinin beklenmedik ölümüyle hayata sırtını çevirmiştir. Ne uğraştığı işe, ne de çevresinde bulunanlara karşı bir yakınlığı kalmamıştır. Tüm bunlarla beraber yaşamış olduğu yalnızlık duygusu, bunalım ve kabuslar baş göstermeye başlamıştır. Her gece Sara Laughs ismini koydukları yazlık evi rüyasında görmektedir.

Gizemli yolculuklar, sır perdeleri, çözülemeyen cinayetler ve bunlarla beraber kahramanın maceradan maceraya sürüklenmesi gizem ve gerilim türünün vazgeçilmezleri arasındadır. Macera sürükleyici kitaplar, okurlarına maceraya bağlı olarak gerilimli zamanlar sunmaktadır. 

Macera Kitabı Önerileri Nelerdir?

Macera kitap önerileri kapsamında bulunan eserler, okurların en fazla tercih ettiği kitaplar arasında yer almaktadır. Macera kitaplar set halinde de piyasaya sürülerek okurların karşısında yer almaktadır. Macera kitabı önerileri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İyi Geceler Bay Tom: “İyi Geceler Bay Tom”, İkinci Dünya Savaşı döneminde İngiltere'deki şehirli çocukların zarar görmemeleri için köylere gönderilmesini konu edinmektedir.
 • Kayıp Sembol: Masonluğun ve geçmişte kalmış ezoterik sırların arasında kaybolmadan yolunu bulmaya çalışan Profesör Langdon, gizemlerle dolu kayıp bir tarihin kapısını aralayarak gerçeğe ulaşmaya çalışmaktadır.
 • Bir Daha Asla – Supernatural: Sam ve Dan, New York'a sıradan bir perili ev olayı için gelmiştir. Ortada, New York gerçeğini bile aşan acayiplikte bir cinayet meselesi vardır. İki kardeşin, kendilerini Edgar Allan Poe'nun tüyler ürpertici öykülerinden esinlenen bir katliam zinciri içinde bulması uzun sürmeyecektir.
 • Kaderin Çağırdığı Yerdeyim: Davut, babasının kendisinden gizlediği geçmişi öğrenmek için çok çabalamıştır, fakat başaramamış ve her seferinde babasının engellemesiyle karşılaşmıştır. Üniversiteden mezun olmuş, genç bir avukat adayı olarak Davut, artık gerçekleri öğrenmek için doğru zamanın geldiğini düşünmektedir. Annesi neden ve nasıl öldüğünü, babasının asla kabul etmediği memleketinin nasıl bir yer olduğunu, Akrabaları, halaları, dayıları, varsa aile büyüklerinin kimler olduğunu merak etmeye başlamıştır. Davut bu merakını babasının karşısına çıktıkça gidermekte ve sır perdesini aralamaktadır.
Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.