Emperyalizm ve Ermeni Meselesi - Imperialism And The Armenian Issue

ESAM (Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi)

Kolektif

125,00 TL
78,75 TL
%37 indirim
Kazancınız
:
46,25 TL
Emperyalizm ve Ermeni Meselesi - Imperialism And The Armenian Issue Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 588
ISBN: 9786058373600
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Emperyalizm ve Ermeni Meselesi - Imperialism And The Armenian Issue Kısa Özet

  Osmanlı Devleti, hükümranlığını yüzyıllar boyu sürdürdüğü Doğu Avrupa`da, Balkanlar`da, Ortadoğu ve Kuzey Afrika`da farklı ırka ve dine mensup olan toplulukların bir arada ve banş içinde yaşamalanna ortam hazırlamıştır. Bu sayede başta Ermeniler olmak üzere her toplum kendi inanç ve değerlerini yaşama ve nesillerine aktarma imkânı bulmuştur. Bundan dolayıdır ki, Selçuklu Devleti`yle birlikte yaklaşık 8 asır Ermeni toplumu, Müslümanlarla iyi komşuluk ilişkileri geliştirmiştir.

  Ayrıca Ermeniler, Osmanlı Devleti`nde kendi dinlerini yaşamışlar ve kendi dillerini, kültürlerini koruyabilmişlerdir. Bu gerçeğe mukabil Osmanlı toplumunda, her türlü dini ve kültürel haklanna sahip olan Ermenilerin Amerika ve Avrupa ülkelerinde yaşayan çocukları, artık kimliklerini ve kültürlerini yitirmeye başlamışlar hatta asimile olmuşlardır.

  Ancak tarihi gerçekler göstermektedir ki Ermeniler, Osmanlı`nın yüzyıllarca göstermiş olduğu iyi muameleye karşı Osmanlı`yı yıkmak ve Anadolu`yu karıştırmak isteyen dış mihraklann odağı ve taşeronu haline gelmiş, Osmanlı Devleti için de tedbir amaçlı bir takım uygulamalar zarureti hasıl olmuştur.

  ESAM olarak, 24 Nisan 1915 "Ermeni Tehciri" olaylannın 100. yıldönümü münasebetiyle Türkiye`ye karşı yapılan pervasızca siyasi hücumlara ve tüm dünyaya dayatılan yanılgı ve aldatmacalara cevap mahiyetinde ve ilmi kriterler ışığında tarihi hakikatleri ortaya koyma gayretiyle "Emperyalizm ve Ermeni Meselesi" başlığıyla bir sempozyum gerçekleştirdik. 

  M. Recai Kutan - ESAM Genel Başkanı

 • 1. Hamur

Emperyalizm ve Ermeni Meselesi - Imperialism And The Armenian Issue Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.