sadsad x
asdasd

Elli Yılın Emeği Bilge Özgen Besteleri

Broy Yayınları
74,00 TL
45,88 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
28,12 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Elli Yılın Emeği Bilge Özgen Besteleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kavramlar, Kuram ve Tarihçe Kitapl
Sayfa Sayısı: 592
ISBN: 9789753980272
Kapak: Ciltsiz
Tümay Başer Üçok
Tümay Başer Üçok
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Elli Yılın Emeği Bilge Özgen Besteleri Kısa Özet

  Türk Musikisi`ne unutulmayacak güzellikte eserler kazandırmıştır. Bu kadar güzel özelliklerde donanmış olan Bilge Özgen, besteleriyle yirmi ve yirmi birinci yüzyılların önemli bestekarları arasında ismini yazdırmıştır.
  - Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça-

  Musikimizin her formunda eserlerinin, dağarcığında olduğu kesin -ve bütün bunların arasından, özgürlüğünü bulmuş olmanın mutluluğunu doya doya yaşayabilirisin.
  - Avni Anıl-

  Bilge Özgen besteci olarak kendini kabul ettirmiştir. Söz ve müziğin uyumu, eserlerinde mükemmeldir. Sözün anlatımı; duygusal yönden, makam ve usul olarak örnek düzeydedir.
  - Erol Sayan-

  Eserlerinde günümüzün farklı rüzgarlarına kapısını aralık bırakmasına karşılık, aldığı ilk müzik eğitimi ve zevkine bağlı kalarak, kendinden önceki şarkı bestekarlarının seviyesi içinde getirdiği yeni zevklerle kitlelerin beğenisine hak kazanmıştır.
  - Yard. Doç. İhsan Özgen-

  Önce gelenekel şarkı besteciliği kurallarına bağlı olarak duygulu eserler ortaya koydu. Sonra alışılmışın dışına çıkarak her biri his ve hayal ağları ile örülü bambaşka denemeler yaptı ve başarılı oldu... Bence günümüz bestekarları içinde, musiki anlayışına estetik bir renk katmış, ön sıralarda yer almıştır.
  - Dr. M. Nazmi Özalp-

  Bilge Özgen, klasik değerlere sahip kalarak; yeniye, farklıya yönelmiş bir bestecimizdir.
  - Prof. Dr. Selahaddin İçli-

  Ben bu konuda hep Picasso`yu örnek almışımdır. Bir işin aslını, özünü iyi öğrenmek lazım. Birikimden faydalanıp yeni bir bakışla kaliteli şeyler üretmek gerekir.
  - Bilge Özgen-

  Elverir ki bizden öncekilerin ve bizim naçizane yapmaya çalıştığımız unutturmamak ve kaynak oluşturmak biçiminde tanımlanabilecek girişimimiz, diğer sanatçılarımız için de sürdürülsün. Konu ile ilgili kurum ve kuruluşlar bu amaca duyarlı olsunlar, duyarlı olmuyorlarsa da duyarlı olanlara yardımcı olsunlar. Daha çok sanatçı tanıtılsın, daha kalıcı kaynaklar çoğaltılsın.
  - Tümay Başer Üçok / Sinan Sipahi-

Elli Yılın Emeği Bilge Özgen Besteleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.