sadsad x
asdasd

Ele Geçirilemeyen Toprak Kuzey Kafkasya

Büyüyen Ay Yayınları
35,00 TL
25,90 TL
%26 indirim
Kazancınız
:
9,10 TL
Ele Geçirilemeyen Toprak Kuzey Kafkasya Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Sosyolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 347
ISBN: 9786055166809
Kapak: Ciltsiz
Alev Erkilet
Alev Erkilet
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ele Geçirilemeyen Toprak Kuzey Kafkasya Kısa Özet

    Elinizdeki bu çalışma bir yanıyla, benzeri görülmemiş bir değişiklik döneminde yaşayan, devletlerin oluşturduğu resmi tarihten dışlanan "ötekilere" ilişkin bir sözlü tarih çalışması. Onlara ötekileri belirtecek anlamda "esmerler" deniyor. Esmerler; çünkü sarışın Slav ırkının yüzyıllarca süren hegemonyası altında yaşamış ötekiler onlar ve aslında, kendileri de sarışın olmakla birlikte Sovyet imparatorluğundaki diğer Müslüman halklarla birlikte esmerler olarak tanımlanmışlar.

    Onlar Kafkasya'nın en savaşçı en mücadeleci halklarından biri. Uzun savaş dönemleri arasında kısacık molalar vermek durumunda kalmışlar zaman zaman. Soykırımlar ve sürgünler kendilerini fiziksel olarak bütünüyle yok edemesin diye. Nüfus görece toparlanıp, fiziksel yok olma eşiği aşılır aşılmaz kaldıkları yerden devam etmişler özgürlük mücadelelerine. Kısaca son beş yüz yılı savaşarak geçirdikleri söylenebilir. Bu sarışın esmerler: "Çeçenler"

    Ancak Çeçenlere ilişkin bu öykü başka halkların kaderine de karışmış durumda bugün. Dağıstanlı mücahitlerle, İslam Dünyası'nın dürt bir yanından gelen "yabacı mücahitlerin" öykülerini. Kısaca bizim seslerine kulak vermek istediğimiz ötekiler, son on yılı kapsayan Çeçen cihadının doğrudan parçası olmuş kişiler. Rus resmi tarihinin "terörist" olarak adlandırıp dışladığı ötekiler.

Ele Geçirilemeyen Toprak Kuzey Kafkasya Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.