El Kitabı - Enchiridion

Lotus Yayın Grubu

Epiktetos

70,00 TL
El Kitabı - Enchiridion Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 95
ISBN: 9789756665602
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 9 adet satılmıştır.
Epiktetos
Epiktetos
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • El Kitabı - Enchiridion Kısa Özet

  Epiktetos`a ait el kitabı (enchiridion) adlı bu küçük kitabın, modern yaklaşımlar ve felsefenin doğuşundaki rolü boyundan büyüktür. El Kitabı, birçok yerel dile çevrilir çevrilmez, bağımsız aydınlar, Hıristiyanlık karşıtı düşünürler ve özgün eğilimlere sahip filozoflar arasında liste başı kitaplardan biri haline gelmiştir.

  Onun bir nüshası Montaigne`in kitapları arasında yer alır. Pascal, Stoacı filozofun megalomanlık derecesindeki kibrini şiddetle reddetti. 

  Büyük Frederick çıktığı tüm seferlerde kitabı yanında taşırdı. Kitap, Shaftesbury Kontu Anthony için de, ölümüyle sonuçlanan ciddi rahatsızlığı süresince bir ilham ve cesaret kaynağı oldu; güncesinin bir çok sayfası El Kitabı`ndan kopyalanan pasajlar içeriyordu.

  Topluma olan bağımlılıkla, bireysel özgürlük arasında bir uzlaşı sağlayan Stoacı ahlak felsefesine değer veren Francis Hutcheson, Adam Smith ve Adam Ferguson gibi İskoç filozoflar El Kitabı`nın üzerinde çalıştılar ve ondan geniş ölçüde alıntılar yaptılar.

  Modern Çağın ortaya çıkışına işaret eden yeniden doğuş yüzyıllarında Stoacılığın yeniden doğuşu sadece bir rastlantı değildir.

 • 2. Hamur

El Kitabı - Enchiridion Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.