sadsad x
asdasd

El Kaide: Terörün Gölgesi

Everest Yayınları

Jason Burke

32,00 TL
22,40 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
9,60 TL
El Kaide: Terörün Gölgesi Hakkında Bilgiler
Türü: Derin Siyaset ve Komplo Teori Kitapları
Sayfa Sayısı: 382
ISBN: 9789752891302
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Jason Burke
Jason Burke
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • El Kaide: Terörün Gölgesi Kısa Özet

    1996`nın sıcak bir yaz gününde, Usame bin Ladin`i, arkadaşlarını ve ailesini taşıyan bir uçak, Afganistan`ın doğusundaki Celalabad şehrine indi. Suudi Arabistan doğumlu bu İslami eylemcinin pek az ekipmanı, birkaç yandaşı ve ufak bir bölgesel desteği vardı. Bu kişi beş yıl içinde, tarihin en şok edici ve yüksek tahrip gücüne sahip eylemlerini gerçekleştiren örgütünü kurdu.

    Arapça`da `üs`, `model` ve `formül` anlamlarını taşıyan El Kaide sözcüğü, 1990`ların başında FBI tarafından pek çok İslami grubu adlandırmak için kullanılıyordu. Batı`da bu sözcük artık küresel güvenliğe karşı büyük bir tehdidin sembolü olarak algılanıyor. Peki, El Kaide nedir Suçlu bir beyin tarafından yönetilen disiplinli, davasına bağlı, iyi yapılanmış bir terörist grup mu, yoksa bundan daha karmaşık, daha ayrıntılı ve daha meşum bir şey mi?

    Her ne kadar örgütün eğitim kampları yerle bir edilmiş olsa da, hiç kimse El Kaide`nin de bu kamplarla birlikte ortadan kalktığına inanmıyor. Jason Burke, İslami terörizmin yol açtığı tehdidin tek bir adamdan, hatta tek bir gruptan değil, derin kökleri İslam dünyasının siyasetine, toplumlarına ve tarihine uzanan geniş bir hareketten kaynaklandığını gösteriyor. The Observer gazetesinin başmuhabiri olan ve uzun yıllar Afganistan`da bulunan Jason Burke, örgütün öyküsünü başlangıç noktasından itibaren anlatıp konuya ilişkin kesin açıklamalar getirirken, El Kaide`ye bakışımızı tamamen değiştiriyor.

  • 2. Hamur

El Kaide: Terörün Gölgesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.