Ekmek Yoksa Abur Cubur Yesinler

Otonom Yayıncılık

Robert Albritton

419,00 TL
297,49 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
121,51 TL
Ekmek Yoksa Abur Cubur Yesinler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 328
ISBN: 9789756056820
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 9 adet satılmıştır.
Robert Albritton
Robert Albritton
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ekmek Yoksa Abur Cubur Yesinler Kısa Özet

    Fransız Devrimi’nden bir süre önce, Kraliçe Marie Antoinette, halkın yiyecek ekmeği olmadığı söylendiğinde şöyle demişti: *Ekmek yoksa pasta yesinler.* Bugün, Marie Antoinette’in yerini dev gıda şirketleri ve onların etkisi altındaki devletler almış bulunuyor.

    Dünya nüfusunun dörtte biri *fazla kilolarıyla* savaşırken diğer dörtte biri açlıkla boğuşuyor. Yani dünya nüfusun yarısı kötü besleniyor. Kötü beslenmenin ötesinde zehirleniyor. Sofraları şeker, soya, katkı maddesi ve tarım ilacı kalıntılarıyla dolu, GDO’lu yiyecekler dolduruyor. Reklamlarla manipüle edilen insanlar, özellikle de çocuklar, fast-food bağımlısı oluyor. Obezite *salgını* büyüyor, kanser oranı artıyor. Küçük çiftlikler ortadan kalktıkça dev tarım arazileri ve vahim durumdaki besi çiftlikleri yayılıyor. Ormansızlaşma, çevre kirliliği, toprak verimsizliği, zehirlilik artarken tür çeşitliliği azalıyor ve doğaya geri dönüşü olmayan hasarlar veriliyor. Doğanın bir parçası olan bedenimizin ekolojik dengesi bozuluyor. Küresel gıda krizi her yönüyle alarm verirken şirketler kârlarını artırmaya devam ediyor.

    İşte bu yüzden, dev gıda şirketlerinin ve devletlerin yarattıkları bu küresel gıda krizine karşı kayıtsızlığı en iyi bu cümle özetliyor: *Ekmek yoksa abur cubur yesinler.*

  • 2. Hamur

Ekmek Yoksa Abur Cubur Yesinler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.