sadsad x
asdasd

Eğitimden Kaçmak - Taban Kültürlerinde Yaşayarak Öğrenmek

Ütopya Yayınevi
23,00 TL
18,63 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
4,37 TL
Eğitimden Kaçmak - Taban Kültürlerinde Yaşayarak Öğrenmek Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786055580629
Kapak: Ciltsiz
Madhu Suri Prakash
Madhu Suri Prakash
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eğitimden Kaçmak - Taban Kültürlerinde Yaşayarak Öğrenmek Kısa Özet

  ğitimden Kaçmak, eğitimin evrensel bir yarar ve bir insan hakkı olduğu hakkındaki modern mutlaklığa meydan okumaktadır. Toplumsal çoğunluğu, yani dünyanın üçte ikisini oluşturan eğitimsiz, az eğitimli ve okuma yazma bilmeyen kesimlerde tabanda hâlen gelişmekte olan alternatif öğrenme ve yaşama biçimlerine kapı aralamaktadır. Homo oeconomicus ve homo educandus’un modern saltanatını uzak tutarak bu grupların geleneklerini, ortak alanlarının yarattığı çoğul evreni, sağduyuyu ve müşterek öğretimin zenginliğini kutlamaktadır. O pek tanıdık eğitim masalını alaşağı ederek, küresel sınıfta kültürlerinin erimesine karşı çıkan toprak kültürlerinin yeniden canlanmasına iştirak etmektedir.

  Madhu Suri Prakash Pennsylvania Eyalet Üniversitesi’nde Eğitim Profesörü ve Eisenhower Seçkin Öğretmenlik Ödülü’nün sahibidir. Prakash doktorasını Syracuse Üniversitesi’nde Eğitim Felsefesi alanında tamamlamıştır. Educational Theory, Teachers College Record, ve AJE gibi dergilerde yayımlanan çok sayıda makalenin yanı sıra Gustavo Esteva ile birlikte Grassroots Postmodernism: Remaking the Soil of Cultures adlı kitaba imza atmıştır.

  Gustavo Esteva devlet memuru, üniversite hocası ve geçtiğimiz yirmi yıldır da yerli gruplar, köylüler ve şehirde yaşayan marjinal gruplarla birlikte bir taban aktivisti olarak çalışmaktadır. 5. Dünya Kırsal Sosyoloji Kongresi’nin başkanlığı, Birleşmiş Milletler Sosyal Kalkınma Araştırma Enstitüsü’nün geçici başkanlığı, Meksika Planlama Derneği’nin başkanlığı ve Amerika Kıtası Planlama Derneği’nin başkan yardımcılığı üstlenmiş olduğu görevlerden bazılarıdır. Birkaç yüz makale ve bir düzine kitap yayınlamış olan Esteva, Madhu Suri Prakash’la birlikte Grassroots Postmodernism: Remaking the Soil of Cultures adlı kitabı da kaleme almıştır.
  kalmış Lenin’i tekrar ayakları üzerine dikmek! Özcesi tekrar Lenin’e dönmek!

Eğitimden Kaçmak - Taban Kültürlerinde Yaşayarak Öğrenmek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.