sadsad x
asdasd
88,00 TL
73,92 TL
%16 indirim
Kazancınız
:
14,08 TL
Eğitimde Bütçe Yönetimi Hakkında Bilgiler
Türü: Yönetim Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786257228367
Kapak: Ciltsiz
Kasım Karakütük
Kasım Karakütük
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Eğitimde Bütçe Yönetimi Kısa Özet

    Tüm devletlerde öncelikli gündem maddesinin bütçe olduğu sırada, ulusal gelir içinden önemli bir pay alması gereken eğitim bütçesinin yönetiminin ele alınmaması bir eksiklik olur. Çünkü eğitim yönetiminde bütçe yönetiminin yaşamsal önemi vardır. Topluma daha nitelikli ve çağın gerektirdiği eğitimin sunulabilmesi, eğitim örgütlerinin amaçlarını etkili biçimde gerçekleştirebilmesi için eğitime ayrılmış olan paranın iyi yönetimi; eğitimin gelirlerinin artırılmasını, giderlerinin savurganlık edilmeden yapılmasını gerektirmektedir.

    Eğitimde Bütçe Yönetimi kitabı, kamu (devlet) kesimi eğitim örgütlerinde ve okulda bütçe yönetimi sürecini konu edinmekte; özel sektör ile vakıf eğitim örgütlerinde bütçe yönetimi süreci, kapsam dışında kalmaktadır. On bölümden oluşan Eğitimde Bütçe Yönetimi kitabının giriş bölümünden sonra, eğitim bütçesinin kuramsal çerçevesi, üçüncü bölüm eğitim bütçesinin tarihi, dördüncü bölüm eğitim bütçesi – hukuk ilişkisine ayrılmış, beşinci bölümde eğitim bütçesinin hazırlanması ve örgütlenmesi konusu incelenmiş, altıncı bölümde eğitimde bütçeleme teknikleri belirtilmiş, yedinci bölümde eğitimin gelirleri-giderleri açıklanırken, sekizinci bölümde eğitim örgütlerinde gelir-gider-satınalma işleri, dokuzuncu bölümde eğitim bütçesini sabit fiyatlarla değerleme, onuncu bölümde eğitim bütçesini denetleme-değerlendirme konuları ele alınmıştır.

    Eğitimde bütçe yönetiminin başlıca konularının bir bütünlük içinde anlaşılır biçimde ele alınmaya çalışıldığı bu kitap, eğitim yönetimi alanında konuyla ilgili ilk kitap olma özelliği taşımaktadır. Kitabın, yeni araştırmalara, yayınlara kaynak olması, eğitim yönetimi alanındaki öğretim elemanlarına, lisansüstü öğrencilere, eğitim-okul yöneticilerine, politika oluşturuculara ve konuya ilgi duyanlara yararlı olması umut edilmektedir.

Eğitimde Bütçe Yönetimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.