sadsad x
asdasd

Edebiyatımızın Zirvesindekiler Namık Kemal

Akçağ Yayınları - Ders Kitapları
27,00 TL
17,55 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
9,45 TL
Edebiyatımızın Zirvesindekiler Namık Kemal Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 333
ISBN: 9786053421320
Kapak: Ciltsiz
Önder Göçgün
Önder Göçgün
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Edebiyatımızın Zirvesindekiler Namık Kemal Kısa Özet

    Namık Kemal (1840-1888), edebiyat tarihimizinTanzimat sonrası yenileşme döneminde, kendisini "vatan, millet ve hürriyet kahramanı" olarak haklı bir üne kavuşturan şiir başta olmak üzere; , roman, edebî makale, edebî tenkit, edebî mektup türünde ve tarih konusunda çeşitli eserler vermiştir.

    Onun hayatı, sanatı ve eserleri hakkında hazırlanan bu kitapta, aynı zamanda çeşitli konular etrafındaki fikirleri ve tarihi perspektif içinde büyük değer taşıyan çok önemli siyasî ve sosyal tespitleri anahatlarıyla gösterilmeye çalışılmıştır. Bu bağlamda, nazım ve nesir türünde kaleme aldığı eserlerinden alınan seçme metinlere ve o arada, gerek kendi yazdıkları ve gerekse hakkında yazılanlar etrafında oluşturulan kaynak niteliğindeki "Bibliyografya"ya yer verilmiştir. Öte yandan, okuyucularımızın metinleri kolayca anlamalarını sağlamak amacına yönelik olarak, bir de "Sözlük" kısmı eklenmiştir.
    Çalışmamızın, hem bir şair ve yazar, hem de bir fikir adamı olarak Namık Kemal'in daha iyi tanınmasına ve tanıtılmasına hizmet etmesi, en büyük dileğimizdir.

Edebiyatımızın Zirvesindekiler Namık Kemal Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.