sadsad x
asdasd

Edebiyat ve Fikir Dünyamızda : Namık Kemal

Atatürk Kültür Merkezi Yayınları
15,12 TL
14,52 TL
%4 indirim
Edebiyat ve Fikir Dünyamızda : Namık Kemal Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi-Otobiyogafi Kitapları
Sayfa Sayısı: 222
ISBN: 9789751621399
Kapak: Ciltsiz
Önder Göçgün
Önder Göçgün
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Edebiyat ve Fikir Dünyamızda : Namık Kemal Kısa Özet

  Elinizdeki bu kitap, Tanzimat sonrası arayışlar döneminde Türk Edebiyatı'nın vatan, millet, hak, hukuk, hürriyet..gibi kavramalar etrafındaki heyecanlı kalemi ve edebiyatımızın batılılaşması yolunda önde gelen ilk isimlerinden birisi olan Namık Kemal'in hayatı, eserleri, edebi kişiliği etrafında bilgiler vermekte ve eserlerinden açıklamalı örneklerle, ayrıca kendisi hakkında kaleme alınmış kitapların ve yazıların bibliyografyasını içine almaktadır.

  Namık Kemal adı; edebiyat, kültür ve hatta giderek siyaset tarihimizde "vatan ve hürriyet kahramanı" ifadesiyle bütünleşmiştir.

  Namık Kemal fikirleri ve eseleri ile sadece döneminde değil, kendisinden sonra gelen düşünce, sanat ve devlet adamları üzerinde de etkili olmuştur. Nitekim, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk'de:

  "Yaralı vatanın kurtuluşu ve bağımsızlığı için ölmek yolunda, bu günkü nesle, kuşaklara fedakarlığı öğreten büyük Namık Kemal (dir)." tarzında O'na, olan büyük hayranlığını ve bağlılığını açıkça ifade etmiştir. Biz burada eserlerinden hareketle şairimizin hayli hareketli hayatını, resmi ve özel nitelikli girişimlerini, çalışmalarını çeşitli hizmetlerini kronolojik bir çerçevede tespite ve sunmaya çalıştık. Kendi ifadeleriden anlaşılmasında güçlük doğacağını sandıklarımızı anlamlarıyla gösterme yolunu seçtik.

Edebiyat ve Fikir Dünyamızda : Namık Kemal Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.