Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar 2

Akçağ Yayınları

Abdullah Satoğlu

15,00 TL
11,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
3,75 TL
Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9789753388955
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Abdullah Satoğlu
Abdullah Satoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar 2 Kısa Özet

  Bu eser, araştırmacı-yazar Abdullah Satoğlu`nun, edebiyat dünyamızın özellikle son elli yılında, gök kubbemizde "hoş seda" bırakan bir kısım şair ve yazarlarımıza dair, çeşitle vesilelerle kaleme aldığı makaleleri içermektedir.

  Edebiyat çevreleriyle, eğitim ve öğretim alanında geniş şöhrete ulaşan bu şahsiyetlerin birçoğu, bugün halen halen devlet kademelerinde ve çeşitli kuruluşların başında görev alan yetenekli bir nesilin yetişmesinde, son derece etkili olmuşlardır.

  Satoğlu, 2004`te yayınlanan "Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar" isimli eserin 1. cildinde, çoğunu yakından tanıma ve dost olma imkanını bulduğu kırk önemli şair, edip, fikir ve dava adamının, özgeçmişleriyle birlikte, bilinmeyen bir kısım özellikleri ve eserlerinden örneklere yer vermişti.

  Bu defa, diğer değerli otuz edip ve şairimize dair görüş ve düşüncelerini içeren makalelerini de, bu ciltte toplamış bulunmaktadır.

  Ümit ediyoruz ki, "Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar", bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da ufkumuzu ve gönüllerimizi aydınlatacaktır.
  (Arka Kapak)

 • 2. Hamur

Edebiyat Dünyamızdan Hoş Sedalar 2 Hakkında Yorumlar